vitarianstvo

mikaela

joli:Praktizujem, tak striktnejšie skoro pol roka. Takých 90% stravy je zelenina, ovocie, orechy, semienka. 10% sú mliečne výrobvky. Mňa to baví, viem čo zjem, lebo si to sama pripravujem a nesmierne mi to chutí. Vôbec nemám chute napr. na mäso, chlieb atď a chuť na sladké zaháňam sušeným ovocím alebo koláčikmi zo sušeného ovocia, orechov a svätojánskeho chlebu.

joli

mikaela: ako dlho to uz praktizujes? vidis na sebe nejake zmeny?
Dr. Hujer: noooo, tak to trochu huste, zrejme si nedavali bacha na prisun istych vitaminov/mineralov, ja to az tak prehanat nexem, zrejme este najdem nejaku tu literaturu...

Dr. Hujer

chodil som pocas studia k jednej rodinke na brigadu...dohodili ma k susedom...vitarianom...praktizovali to 15 rokov...boli chudy, zlty, rapavy,dusivy kasel a podobne....jedol som cerstvu zeleninu, travu, korene rastlin a podobne...ani korenie, ani sol, ani olej olivovy....
tak ma vzdy suseda, co ma k nim dohodila volala na husty gulas...bola moja zachrana....pretoze Homo Sapiens je vsezravec

mikaela

mám s tým skúsenosti, jem prevažne zeleninu, ovocie, semienka, orechy, ale niekedy si aj tepeľne upravujem, lebo od surovej stravy som mala pocit, že mi je zima a nebola som nikdy úplne sýta.Možno otázka zvyku. A ľahšie sa to dá dodržiavať v lete, šalátiky, melóny atď

joli

tak v skratke- vitariani jedia cisto surovu stravu, cize nevarenu, tepelne neupravovanu. šťavy, zelenina, ovocie, orechy, semienka...