Opuchnutá vyrážka

Príspevok v téme: Opuchnutá vyrážka
suns

ahojte, potrebujem radu!
odvčera sa mi na brade začala vytvárať taká podkožná vyrážka, nie veľký vred, veľkosť ako maličký hrášok. Je červená a bolí, a navyše - opúcha mi to okolo. Práve mám dostať, to preto, inak mám pleť v pohode:) Nechcem, aby sa to viac vyvinulo. čím mám zastaviť opuch? Včera aj dnes som to potierala aspirínom. Máte nejaký typ? Kvasnice? alebo alpa? ĎAKUJEM. Nechcem to mať napuchnuté ani aby to vyšlo napovrch! DAKUJEEEM:)

alexinda

Ahojte, mam 15 a v poslednej dobe sa mi zacali viac robit podkozne vyrazky (mavala som ich uz par rokov ale to bolo vzdy iba ze jedna mensia za mesiac, teraz mavam nove skoro kazdy tyzden a strasne dlho sa hoja) dnes som isla ku kozmeticke nech mi aj napari plet a povytlaca pory, ale prepichla mi aj tie podkozne vyrazky (jednu v strede medzi obocim a druhu na lici trochu nizsie pod okom) vyslo vela hnisu, nasledne mi ranu osetrila ozonom ale ja sa teraz bojim, ci sa rany zahoja, vzdy som si myslela, ze sa podkozne vyrazky nemaju vytlacat a ona ich vytlacila :( dakujem za nazor

Iva90

Ahoj ženy, asi pôjde o uzavretu mazovú žľazu. Ak sa len začervená a nevytvorí sa hnis, tak nechať, tak nevytlačať, zanesie sa tam infekcia a zhorší sa to, zväčší a bude aj viac bolieť. Videla som na viacerých forach odporučanie na čajovník. Ale bežná alpa, ale aj poriadny alkohol pomôže na predezinfikovanie. Niečo viac o vyrážkach som čítala na zdravoteka.webnoviny.sk. Je tam pár informácií ajo iných vyrážkach. Aj tieto mazové a potné žľazy sa môžu zapáliť kdekoľvek. Niekto má často vredy a môjmu chlapovi sa často zapalujú chlpové lôžka. Ale ak by toho bolo viac, nie len jedena vyrážka určite ku kožnému...

miuška 33333

Na vyážky pomáha 100% čajovníkový olej stačí si postihnuté miesto natierať 3× denne vyrážka je za dva dni fuč:)

kukac

mne na brade vysla trocha vecsia vyrazka je tvrda A boli Vytlacit nejde :/ .. prosim poradte mi celu bradu mam opuchnutu:/ dakujem

monro77

Hlavne nevytlacat a nedotykat sa. To vzdy pomoze. Ja to mavam tiez a stale si to babrem a potom mam dvakrat taku velku bradu. Treba vyzdrzat.

woloda1122

POMOC OPUCHNUTA CELA BRADA Z VYRAZKY !!! Dva dni sa mi tvorila na brade vyrazka - bolestiva, ja trdlo som si ju vcera chcela vytlacit no sla iba voda z nej a do rana mi spuchla skoro cela brada. Teraz rano som si to zastriekala Detolom - dermalnou vodou a neviem ako dalej ci mam skusit aj alpu, ci nepomoze studena voda v misticke a bradu by som ponorila ... pomozte prosím. Dakujem vopred

suns

ja sa jej ani nedotknem, pretoze si len zanesiem infekciu, nechcem ju ani otvorit, pokial je este uplne zavreta a nie je vonku... nebojte:) idem pohladat alpu:)
dakujem

delphia

v perfeme je alkohol. asi preto ti ho poradila. ja ti radim, daj jej pokoj. ak budes do nej rypat, znova len navrie a moze sa zapalit tkanivo aj na sirsom kokli vyrazky

suns

ja som bola tiez maniacka v rypani a vzdy to bolo len horsie. No teraz rano mi to celkom odpuchlo, ale prave sa to sustredilo do toho pupacika a je vyraznejší a hlavne červenší. Nechcem,aby dozrel - dokelu... parfem? nemôže to uškodiť?