Trombofília

Príspevok v téme: Trombofília
Hellohello

Ahojte. Chcem sa dozvedieť viac o tomto dedičnom "ochorení", keďže na internete som toho veľa nenašla. Môj otec bol na testoch, jeho obaja rodičia to majú. On je na to tiež pozitívny, čiže ja budem musieť ísť tiež na testy. Viete mi niekto povedať, ako to potom bude s antikoncepciou? Počula som, že ju budem musieť vynechať 6 týždňov pred testami. Bojím sa, že sa mi to rozhádže. Ako sa toto "ochorenie" prejavuje?

Patricia72

A ten varfarin je tiež na zrážanlivosť ako clexane?....ja už sama neviem , ja ani nemám strach so samotnej operácie ale skôr ako bude po nej...

karioll2

pocul som aj ja o tom,pisala to jajkafr,co ja poznam ludi,a je ich velmi vela,tak kazdy do 10 dni bol prevedeny na warfarin.preto si myslim,ze je to skor vynimka ako pravidlo

Patricia72

Tak teraz tomu celkom nerozumiem , pýtali ste sa ako ma môžu operovať ked ho beriem,má to nejaké výnimočné dôvody prečo by som nemohla byť operovaná???.clexane tuším dávaju aj hned po operáciach aby sa práve nevytvorili tromby...alebo nie????..ja neviem len sa pýtam som laik čo sa týka toho

farmaceutka1

Mala som pacientku, ktora brala Fraxiparine na trombozu cely jeden rok.
Inak, reagovala som na tvoju vetu, ze na zapal zil sa Clexane neberie.

karioll2

ako by si mohla dostat trombozu pri uzivanie clexane?
na druhej strane,ako ta mozu operovat ked ho beries?
na zapal zil sa clexane neberie
a to ze si heterozygot nie je indikacia na tu terapiu,keby si bola homozygot je to ine samozrejme
nezvykne sa clexane brat dlhsie ako par dni,zvycajne sa potom dava warfarin,aj kde viem,ze su vynimky

Patricia72

Dobrý deň ,chcela by som sa opýtať ...pred rokom a pol som dostala zápal žíl, od tej doby užívam Clexane a vesel due.Na hematologii mi bolo zistene že mám vrodenu trombofíliu /mutácia MTHFR hetero / o pár dní budem absolvovať operáciu žlčníka a mám obavy aby som nedostala trombozu.Dá sa nejako tomu vyhnúť a aké je percento že by som ju mohla dostať....dakujem

karioll

ketinka
mas 2.najhorsi druh trombofilie.
anopyrin ako som uz spominal je slaby na taketo ochorenie,ak si heterozygot,treba velmi poctivo dodrziavat rezimove opatrenia o ktorych som ti pisal,ak si homozygot,musis byt na liekoch.heterozygot znamena,ze si to zdedila po jednom rodicovi,homozygot ze po obidvoch.aby sme sa rozumeli,anopyrin ucinkuje tak,ze predlzuje cas,kedy sa zacnu vytvarat z nejakeho dovodu zrazeniny(uraz,infekcia,zlomenina,horucka,tehotenstvo)musis hned informovat lekara,aby ti dali warfarin.ale ked ju budes mat,tu zrazeninu,tak anopyrin ju nerozpusti,ten staci na male zrazeninky napr.pri ochoreniach srdca,ale ako som uz raz pisal na trombozu vytvorenu v hlbkovych zilach nestaci.ked si chces byt 100%ista,ze nemas v sebe ziadnu zrazeninu,a stale nepises odkial si a kolko mas rokov,dal by som si urobit na oddeleni nuklearnej mediciny vysetrenie znackovanymi trombocitmi,to ti pichnu kontrastnu latku a pod gama kamerou ti pozeraju cele telo. ale opakujem,zaklad su rezimove opatrenia a mozno by som to konzultoval s inym hematologom.a pred planovanym hematologickym vysetrenim by som na aspon 10 dni vysadil anopyrin,pre objektivitu vysledkov.chod na nobelplus a tam si precitaj o anopyrine.a nezabudni jest maso.moja dcera ma ten najmensi druh,mthfr a prva otazka lekarky bola,ze ci je maso.a na antikoncepciu zabudni.nie som lekar,som pacient,mam ten najhorsi druh,faktor v leiden a mam velmi vela nastudovaneho a nikdy neradim iba tak,ze ja si myslim.ja ti iba posuvam moje poznatky,ktore su zalozene aj na dlhych konzultaciach s hematologmi.vies,desim sa ludi,ktori nejdu k lekarovi,maju vazne ochorenia a pytaju si radu na tomto fore.aby si mala predstavu o co hovorim,najdi si na google co je to bercovy vred a na to tu jednemu radili akupunkturu!!!!!!!

RNG

ketinka, komplikovane latinske a grecke slova z toho nerobia nic ine, je to len zrazanie krvi a tvorenie zrazenin. Riedenie krvi tuto tendenciu znizuje,rychlejsie prudiaca krv sa menej zraza,
enzym plazmin, ktory vytvara telo rozbija zrazeniny,
a nattokinaza robi to iste a je to vytazok z natto kvasenej soje.
Natto kvasenu soju jedia Japonci mozno vyse 1000 rokov ako prilohu k jedlu, takze sa jedna o velmi bezpecny prostriedok, potravinovy doplnok.
A pri tom velmi ucinny.