Akne

elita

alebo este zabudol som urob si zihlavovi kokteil alebo caj alebo jedz samostatne zihlavove listy.je to nechutne ale ked chces sa zbavit akne tak musis to jest kazdy den asi 100gramov.drzim palce nastvany.

elita

ja som utratil na kozmetiku strasne velke peniaze pouzival som garnier,loreal,australianbodycare,cannaderm,tee tree oil dr.muller,clean clear,manhattan clearface...A co jedine mi zatial pomaha je vichy a beriem vitaminy,odporucam kupit si biotin s kremikom do kopi alebo zvlast, neni to vobec draha vec a pomaha regenerovat a uzdravovat kozu zdravu je to volne dostat v lekarni.a este sa vratim k vichy je to super vec ktora mi okamzite pomohla,je to dost drahe ale stoji to za to lebo som s tym velmi spokojny a pokozka sa uzdravuje a zlepsuje a akne mizne viac a viac.moj nazor na vichy.ludia ked ide o pokozku tak vzdy to najlepsie a pokozka sa vam odvdaci jak len moze.majte sa papa.

kvetka

ak nemate akne po celej tvari mne na lokalne osetrenie pomaha kozmetika od avene..najma ta ceruzka zelena co sa apolikuje na vyrazky...za dva dni mam po nich..a cistejsiu plet..ale to zalezi od rozsahu ja nemam vela akne

Bombastik1x

Ahoj.Mne dosť pomohlo na predpis lekára mastička " Isotrexin " ale može spôsobiť aj malé červene miesta na tvári ktoré časom zmiznú.

midsummer

ja mam velmi dobre skusenosti s cistiacou pletovou vodou z avonu: PurePore-Fection...mne to pomohlo a za tyzden mi krasne zmyzli vyrazky.

Lenka2583

Ahojte. Nečítala som všetky príspevky len niektoré. Ale chcem sem napísať čo viem ja.
Akné má rôzne príčiny. začnem s akné v pubertálnom veku. vtedy akné spôsobujú hormonálne zmeny. nedá sa odstrániť dá sa len utlmiť a to používaním celej rady kozmetiky proti akné, najmä s obsahom kyseliny salicolovej. ak je ale akné i tak veľmi výrazné treba navštíviť kožnú lekárku a tá predpíše antibiotika v tekutom stave, zaberá to to asi za týždeň a treba to dávať na tvár asi pol roka.
Ak má človek už okolo 20 rokov, prípadne už sa mu pozastavil vývin, tak príčiny akné sú iné. a to: stres alebo používanie nesprávnej kozmetiky. 20-ročný človek už nemá v žiadnom prípade používať prípravky proti akné, s výnimkou neagresívnej antibakteriálnej pleťovej vody-najlepšie obohatenej o zinok. Ale naopak ná pleti dodať hydratáciu ráno a regeneráciu s hydratáciou večer. Totiž akné sa tvorí preto, lebo ak si človek zvykol v puberte používať prípravky proti akné, používa ich nadalej, ale tým pokožku len nadmerne vysušuje a zaťažuje, hoci píšu na tých krémoch, že majú hydratačné účinky, ale ani z daleko nie toľko čo pleť potrebuje. preto čistiaci gel na tvár treba vymeniť za hydratačnú emulziu, pleťová voda môže ostať,ale len ak nie je moc agresívna, inak vymeniť. krém proti akné treba nahradiť vysokohydratačným denným krémom a na večer namiesto hydratačného krému treba použiť regeneračný, pleť sa vám odvdačí už za týždeň, max. 2
ak má človek ešte aj 30 rokoch akné, môže to byť tiež nesprávnou kozmetikou, treba zmeniť značku, ale poväčšine je to z prepracovanosti a z nedostatku spánku, prípadne prílišný stres. proti tomuto všetkému sa organizmus bráni a výsledkom je akné. vtedy treba zmeniť uponáhľaný život za pokojnejší
Prajem veľa úspechov

nadus

pytiol pomohol aj mne...ale len na zaciatku, potom uz nula bodov...a strasne vysysuje plet,....potom som mala problem zas s tym...

maciatko

Caute. Ja mam akne uz asi 10 rokov. Pouzila som vsetky gebuziny co sa dali. Zabralo vsak jedine - Roaccutane, skus pozriet: www.edusan.sk
Je to na predpis od koznej. Musi ti urobit nejakie tie testy z krvi, lebo tento liek nie kazdy dobre znasa. Dolezite je ze pomaha, hlavne pri mastnej pleti. Tak, uzaj ku koznej :)