prehanadla

Príspevok v téme: prehanadla
judav

ahoj,
mam velky problem a potrebujem pomoct!!! pouzivam asi pres rok vseliake prehanadla...zacalo to tym ze som mala zapchu a nechodila som na stolicu vyse tyzdna..bolo to hrozne a jedinym riesenim bolo prehanadlo v pilulkach..v tom obdobi som bola na prisnej diete a moje telo to snasalo citlivejsie a schudla som pomerne rychlo! ale neydrzala som tak extremne chudnut a zacala som sa prejedavat a robim to aj teraz co ma trapi pretoze aby som mc nepribrala pouzijem prave to prehanadlo ktore ako som spominala pouzivam vyse roka a je mi z toho zle!dozvedela som sa ze je to navikove a zaludok ci creva si na to zvyknu zostanu lenivejsie a budu sa spoliehat na kazdodennu davku laxitivu a je to pravda!!!neviem sa teraz bez nich obist a kedze ich pouzivam tak dlho musim ich dokonca miesat a pouzivat coraz viac a viac piluliek aby vobec ucinkovali ale uz nie tak dobre kedze moja stolica je bud prazdna alebo vodnata co nechcem..kedysi byvala silna tak akoma byt a vyprazdnilo ma to velmi dobre..teraz je to ine!!!mam z toho strach ze nemozem prestat...chcela by som ale viem ze sa k tomu opat vratim...potrebujem zacat z dobrou dietou tak aby som chudla kazdym dnom a citit sa zdravsia ale ako na to?!?potrebujem pomoct z mojimi zlymi zlozvykami..je to hrozne!!prejem sa a potom zjem kopec laxativu ktore uz nie tak ucinne...a nechcem ist s tym k doktorovi pretoye viem ze by mi ich zakazal a problem by aj tak nebol vyrieseni tak ako by som to potrebovala..prosim napis te mi!!!

janík

jedna možnosť je použiť proti zápche akupunktúru-mal som prípad, kde mladá žena mala stolicu iba každé dva týždne (skoro neuveriteľné).Po prvom sedení mala stolicu 2x za týždeň,podruhom už každý druhý deň po treťom už každý deň-od vtedy je v norme a to sú už asi 2-3roky