Strach z veľkých priestorov, napr. v supermarketoch

psychoško

Čávez, myslím že toto čím ty trpíš sa nazýva agorafóbia - strach z otvorených priestorov. Viď tu:
www.google.sk
Ináč, veď otvorené priestory sú fajn lebo je tam veľa vzduchu, je to lepšie ako uzavreté priestory kde sa rýchlo vzduch míňa. Ale rieš to s psychológom.

andrea.urbasikova.nlp@gmail.com

Ahoj, reagujem na tie fóbie, čo ste spomínali na fóre.... keďže som vyštudovaná lektorka najvyššej formy psychológie, viem pomôcť. Je to záležitosť jedného sedenia.
Fóbia v skutočnosti neexistuje. Je to len natrénované správanie podvedomia, ktoré si daná osoba vytvorila v súvislosti s dákou skúsenosťou z minulosti. Pretože s tou fóbiu si sa nenarodil.
Super správou je, že tak isto rýchlo, ako Ti fóbia vznikla, tak rovnako rýchlo sa dá aj odstrániť.
Môj mail máš, napíš mi. Základ je chcieť pozitívnu zmenu v živote. Len som vyťažená aj na 3 mesiace vopred.
PS-rovnako som sa vyliečila z alergie, na ktorú ma liečili vyše 25 rokov. Aj to je rovnako, aj aj fóbie iba natrénované správanie podvedomia. Mám aj článok o tom na nete:
andreaurbasikova.blogspot.sk

anonym111222

aj ja mám problém pri pobyte vo veľkých miestnostiach a podobne. nevie mi niekto poradiť kde k tejto téme nájdem viac dakujem

zuzana

hm.. asi urcite neviem... ja mam podobny problem... ale iba v noci... neznesiem otvorene priestory a tmu.. ked nemam zavrete dvere a zapnute svetlo, tak nezaspim... a citim uzkost a strach... :-(