Menštručný kalendár

Nikola0704

www.antikoncepcia.sk

Tu nájdeš menštruačný kalendár, ktorý si vytlačíš a budeš postupovať podľa rád, ktoré pekne spracovala Zuzana.

zuzana

tak najlepsie by bolo keby sa to dalo ukazat na priklade,ale aj takto sa to da vysvetlit... je viac typov menstruacnych kalendarikov... zalezi na tom, ci sa tam znaci aj bazlna teplotam alebo typ krvacania... ale princip je ten isty u vsetkych... mam v nom 12 mesiacov a v kazdom mesiaci mam pocet stvorcekov (stpcekov) kolko dni je v mesiaci, su ocislovane zvycajne hore... ked dostanem manstruaciu napr. 3. fabruara, tak si najdem riadok prisluchajuci mesiacu februar a stvorcek s cislom tri... a dam si palicku do prisluchajuceho stvorceka, a takto som si zaznacila prvy den menstruacie... to iste spravim aj na druhy den, teda si poznacim krvacanie a pokracujem tak, kym mi trva menstruacia.... ak je v mestruacnom kaldari miesto /stlpcek pre dany den/ mozme si tam zanacit aj silu krvacania a to tak, ze ked mam silnu menstruacia zvycajne na zaciatku, tak si do stlceka daneho dna dam tri ciarky, ak stredne krvacanie, tak dve ak slabe, tak jednu.. ak mam iba spinenie, tak iba napr. gulicku... znacky su u kazden zeny individualne.. tiez je dobre si do mestruacneho kaledara si zaznacit bolesti pri menstruacii v dany den napr. hrizdickou a tiez je dobre si zaznacit do kalendara aj pohlavny styk.. princip je taky isty ako pri menstruacii.. ak som mala styk 4. aprila, tak si najdem riadok april a stvorcek /stlpcek/ 4. a dam si znacku... no neviem ci je to napisane dost jasne.. snad som pomohla...

Andrej

;) Ja som chlap... a neporadim, ale ako spravca tohto webu by som bol rad, keby niekto odpovedal obsirne... radi z toho spravime "poucny" clanok aj pre ostatne dievcata a zeny. Na detailoch sa s autorom rad dohodnem.