klokanku alebo babyšatku?

klokanka2

ďakujem za vaše názory a vyzerá to tak,že si zaobstarám babyšatku,budem vás informovať ako som s ňou spokojná

servitkaa

Ja mam 48 kil a moja mala mala po narodeni 4010 gramov. Asi by ma vystrelo, keby som ju mala vzdy vlacit. Je rozdiel si dieta objat a pohajkat alebo ho mnat na sebe priviazane...Ale ked ste mocne, tak do toho chodte. Heh.

lenuliatko

my mame aj klokanku aj baby satku.ja pouzivam tu a manzel obcas tu klokanku.
dcerka je uplne spokojna v baby satke.rada sa vtom nosi.je to pohodlne.urcite nie je v neprirodzenej polohe.nic sa jej chrbtici nestane.ved som citala ze aj niektore babatka davaju ked su v inkubatore do takej klokanky ktoru tam zavesia.ze babu je urcite pohodlnejsie ako ked ma lezat na chrbatiku alebo brusku.tak asi tolko moj nazor.urcite odporucam baby satku.

lili2

tak podla mna klokanka rozhodne nie je pre babatko zdrava. Ved si staci vsimnut, ze dietatko v nej dlho sediet nevydrzi (jedine, ze musi). Rozhodne babysatka alebo kocik. Ak maminka unesie, tak babysatka je velmi fajn. Ak nie, tak kocik... aj ked maminky to zvyknu prehanat, a do 20 kiloveho kocika dokazu nabalit okrem babatka 30 kil "vsetkeho, co sa im moze zist", a potom je to veru este horsie na ich chrbticu, akoby mali na sebe 10 kilove babatko. Myslim, ze ak sa veci pouzivaju s rozumom, tak si neuskodi ani maminka, a ani babatko.

jajka001_

ja som tiez snivala ze budem babatko takto nosit ale ked mal sest tyzdnov a drzal hlavicku, bol to uz riadny macek a som rada ze som si mohla oddychnut a len tlacit kočik. tiez si myslim ze to nie je zdrave pre babatko. lepsie nech sa rozvaluje v sirokom kociku - nie v tych malickych co teraz predavaju, na jeden mesiac? ja som mala poriadnu vanu a maly rastol ako z vody. ked mal mesiac vazil uz styri a pol kila a kazdy mesiac pribral kilo.

zuziacik83

..satka je lepsia ako klokanka..v podstate dietatku vobec nezatazuje chrbticu. dietatko sa sice zda ze je skrkvane ale je mu velmi prijemne. nosenie podporuje zdravy psychicky vyvoj dietata. Klokanky aj ked su niektore riadne drahe, su zle az na par vynimiek. Dieta v nich visi na vlastnej vahe, co je velmi nezdrave a je to tiez nepohodlne pre mamu ako aj na chrbatik dietatka a zatazuje to hlavne krcnu krehku chrbticu. Ale z vlastnej skusenosti a po rade ortopeda ti odporucam kupit si nosic ergo alebo manduca. Je to obdoba ako satka, ale nemusis to viazat. je to ako taky rupsacik pre babo. Odkedy mam ergo nepouzivam ani kocik skoro vobec- pozri si stranku www.nosime.sk tak sa o tom docitas..je to sice drahe ale urcite sa ti to vrati..ale klokanku urcite NIE

bon

Ahojte, nie som este mamina, ale podla mna poloha pre dieta vobec nie je neprirodzena, prave naopak, pocuje srdce maminy, jej telo, a v maternici je tiez dokrutene, takze podla mna je to pre neho skor prirodzene ako ked len tak lezi v kocari.....ale nemala by si to tam mat casto, lebo fakt si zvykne a to nebude dobre....

bilena

Ja by som dieta nenosila, prides o chrbticu. Nerobis na poli, tak nemusis mat dieta na sebe priviazane:) Ked ho na to naucis, velmi rychlo si zvykne a uz ti inak ani nezaspi. Ja osobne si myslim, ze diata je v satke neprirodzene skrutene a urcite to nie je najlepsie na chrbticku.