recept proti zapche

Príspevok v téme: recept proti zapche
lesk

citala som tu uz mnoho napadov ale u mna to kolise, doktorke sa mi uz ani nechce chodit vraj mam viac pit a pohybovat sa ale to aj robim, jem aj psilium a probiotika od probion mi robia zapchu som zufala , aky je recept na tej alternativnej medicine?okopirujete mi to prosim alebo iny napad? dokonca ani nalacno vypit 1,5 l vody mi nic nerobi ...:(

pokahontas

Zaujimave ze ked som doma a mam rovnaky rezim dna, ze nic sa nemeni, tak chodim pravidelne kazde rano a bez zapchy.Ja jem tiez vela vlakniny, biele pecivo vobec nekonzumujem a viemze napr. 5-6 ks kiwi na lacno dobre prezenie :-)
Daduss ja potrebujem mat tie krce, inac ma dobre neprezenie :-(

pokahontas

Elisa,mam krce ale len kratko, kym nejdem na zachod. Je to neprijemne, ale aspon ma to dobre prezenie a mam dva dni pokoj. Davam si to vecer pred spanim, rano idem na zachod a cez den som v pohode. Nesmies prehnat davky, davam si max. dve tablety pijem vela tekutin pocas dna.

katana11

Ahoj, no ja mam najlepsie na prehnanie ked si skocim kupit do obchodu susene slivky a zarucene do 15-min sedim na zachode po skonzumovani celeho sacku. Trochu to zhurtuje ale za to vycistenie to stoji. A tiez sa priklanam na uzivanie vlakniny aby si trosku detoxikovala svoje telo a aby creva a klky v crevach neboli zahlienene aby tam bolo dobre strebavanie vyzivny a prospesnych latok pre organizmus. Bud pomocov ovocia a zeleniny /2-3 jablcka denne, pripadne cista dostupna vlaknina 100% natural/ Pekny den a vela stastia.

daduss

Dievčence, radšej vyskúšajte gutalax. Nakvapkáte si pár kvapiek a nehrozí vám z toho že budete mať krce. Treba začasť s desiatimi kvapkami a uvidíte či zaberie. Ja mám poriadnu zápchu že aj dva týždne nejdem na wecko, ale ked si dám 12 kvapiek gutalaxu tak určite viem že pojdem a nebudem mať žiadne krce. Tie krce sú preto, lebo je v tabletkách vyššia koncentrácia toho preháňadla, ale v kvapkách si nareguluješ a sama na sebe vyskúšaš koľko ti bude stačiť.
Ale samozrejme nie je to dobrá rada, lebo všetky preháňadlá sú návykové... ale ked už žiadne babské rady nezaberú, alebo som na dovolenke, tak načo si budem znepríjemňovať život zápchou, nafukovaním a bolesťami brucha.
Doteraz na mňa nezabralo nič, iba drvené ľanové semeno. brala som aj psylium a rôzne probiotiká ale dokonca mi bolo horšie a pila som aj na hektolitre vody. Ostatné rôzne sirupy, ktoré by pomohli sú iba na predpis. Škoda, lebo sa mi nechce ísť na gastro vyšetrenie.

elisa_bone

pokahontas, ja to mam tiez tak isto. Stale ked zmenim prostredie tak mam zapchu. a ten fenolax co beries nemas potom krce?lebo ja som skusila teraz kocky regulax ale aj tak som mala krce :(

pokahontas

Ja mam zapchy len ked zmenim rezim alebo prostredie. Na dovolenkach nejdem aj sest dni na velku.Pre istotu teraz vzdy zoberiem Fenolax a to mi pomoze, aj ked len docasne,ale lepsie ako trpiet..

Kolinia

kokos, to som netusila, ze aj zapcha moze byt chronicka, to mi este ziadny lekar nepovedal...hmm, v tom pripade iba gastroenterolog, ci ako sa to vola, ten ti spravi komplet vysetrenie..... lebo ja viem co to je, ale tie "plevy" mi pomohli, nechapala som, ale hej, ale treba samozrejme "nezrat" rad radom vsetko, ako som to robila pocas skuskoveho a nic ine som nerobila, len sedela nad uenim, takze ani pohyb....teraz je to lepsie odkedy to beriem, ale tiez mam odmalicka s tym problemy : (((

roman08

ja si myslim ,ze delphia ma pravdu ked je to chronicke tak ziadna s tychto rad nepomoze a urcite ich ma lesk uz davno odskusane.ozaj a co saratica alebo ine mineralky na prehananie tie nepomozu?ale to je asi tiez len docasne riesenie ale podstate veci to asi nepomoze.