ako vzniká ppp ?

maly princ

da sa anorexia nadobudnut aj uplne blbou poznamkou nejakeho netaktneho cloveka, ktora sa niekoho az prilis dotkne? Moze aj takyto kratky moment tak zasadne ovplyvnit zivot cloveka?

nechápem

jajka001_
mam to takto asi od prveho stupna na zakladnej... teraz mam 30. a nasla som si v zdrav.karte. ze mi lekary pisu ,ze mam anorexiu, a ked som sa na to pytala,ze preco to tam mam,tak ze nejde o mentalnu ale o iny druh...

jajka001_

nechapem, ty zrejme anorexiu nemas a ani bulimiu, len sa nespravne stravujes, mysli na svoje telo. asi nemas pocit hladu, ked cely den nejes. ale nie je to dobre.
kedysi boli ludia, zijuci v kmenoch - mozno este su - v podstate cely rok hladovali, kym neprislo obdobie urodne, to sa prejedali kazdy den a tak si robili zasoby na horsie casy. to ty ale robit nemusis. jeden den sa prejes a potom to tvoje telo musi dlho travit. zbytocne ho pretazujes. este tu budes dlho,tak si ho setri :) pravidelna strava dava tvojmu telu pravidelny prisun zivin. ked budes jest narazovo, casom vznikne u teba nerovnovaha, poruchy, a tie sa tazko liecia. lepsia je prevencia ako liecba uz vzniknutych problemov.

nechápem

Christyne...
je to hrozne aky mas problem,mala by si sa s tym zdoverit... viem sa mi to lahko hovori,ked sama som tu a nechcem to riesit s lekarom...ale ja mam iny ako ty...mne je jedno kolko v podstate vazim... len neviem ci mam alebo nemam anoorexiu alebo bulimiu...

Christyne

Takže napíšem akotobolo u mňa. Vždy som bola trochu pri tele, Nie tučná, len som mala športovu postavu, je to v rodine. Uplnou nahodou som sa dostala na jeden pro ana blog, Z neho na dalšie a dalšie. Ked som videla,čo tie dievčatá robia rozplakala som sa. Okamžite ma to ale začalo fascinovať. Povedala som si: Aj ja to okaážem, aj ja budem skinny, ukážem to všetým! A tak som začala hladovať, za den som jedla najskor do 500kcal, potom denne len 1 jablkoalebo jogurt. Niekedy som držala ˇhladovku. Najdlhšie to bolo 5 dní. Okrem toho som si založila thinspiration diary a každy den chodila na blogy. Denne som 4 hodiny cvičila. Za 2 mesiace som schudla 14 kg. Všetko mi bolo velké, všeci mi vraveli aká som chudá.Do mojho ciela mi chybali uiž len 4kg. A ptoom to prišlo -víkendy. Cez víkendy ma matka vždy nutila jesť obed. Vieš si predstaviť čo to pre mna znamenalo? Pribrať to, na čom som cez tyžden tak tvrdo pracovala. Toto som skrátka nemohla dopustiť a tak som začala vracať. Máme malý byt a tak sa to nedalo.Musela som počkať kým mama odíde, niekedy som išla dole do pivnice a vracala... A bolo to stale takto,, tyzden hladovka, vikend prežratie a vracanie. Nakoniec ma začalo jedlo uplnwe ovladať, dokazala som zjesť neskutočne vela. Vyslovene som sa tešila na to ako sa prejem a potom to vyvraciam. Bolo to hrozne. Tymto prejedanim som pribrala 10kg:( A zas sa to začalo... A teraz? Stále z toho nie som von a myslím že ani nebudem. Viem že vždy možem vracať. Stáva sa to asi raz za 2 tyždne, najhorsšie je ked som sama doma. Mám pokazene zuby, slabé vlasy , pokazený metabolizms a ine problemy... nikto o tom stále nevie:/Som v tom uplne sama...