Bolesť holennej kosti (píšťaly)

Príspevok v téme: Bolesť holennej kosti (píšťaly)
CHARON

Dobry den,

nevie mi niekto poradit ako sa zbavit bolesti v pistalach? Bolia takmer vzdy najhorsie je to po behu. Pistaly si bandazujem elastickym obvezom, kedze v ziadnych zdravotnickych potrebach som nenasiel bandaz na pistalu. Prve som si myslel, ze to bude zavaziami na kotnikoch ale aj ked som znizil vahu z troch na 1,2 kg tak bolia stale, vlastne staci, ze si len trochu dlhsie zaskacem na svihadle a je to to iste.

Matiaz

Asi pred mesiacom som zacal hrat s kamosmi futbal prve dva dni nic a potom to zacalo staci ze hram 10 minut a strasne ma zacnu boliet pistaly vobec uz potom neviem behat a boli ma to az dovtedy kym nezaspim niekedy este aj rano potom ma to prejde a ked idem vecer hrat zacne to zas poradte mi prosim nieco ked som bol mensi hraval som futbal a nikdy som nemal tento problem aj ked je pravda ze teraz mam skoro 90 kg da sa stym nieco robit aby to preslo ? Dakujem

Bezec12345

Zabudnite na vsetky tejpy, bandaze a podobne kraviny. To absolutne nefnuguje. Ja som si kupil ortopedicke vlozky medicovi. Su na baze vody, ktore chodidlo nefixuju, prave naopak nutia ho k pohybu, ako keby behate naboso. Bolesti mi ustupili uz v prvych minutach.

sv650

Mozno niekomu pomoze,
cital som vela takychto prispevkov pretoze som mal ten isty problem.
Jedine co tu kazdy radi je prestat behat, co som hned vedel ze je blbost pretoze som to tak uz v minulosti spravil a po vyse dvoch rokov prestavky to prislo znovu.
Zacal som behavat na asfalte a po par dnoch prisla tato neprijemna bolest. Kedze mam blizsko domu aj tartan povrch tak som zacal behavat len tam. Bolo to utrpenie pretoze to neprestavalo boliest, vacsinou to potom slablo tak po 5-10min behu a bolo to citit len mierne uz sa to dalo zvladat. Vzdy po behu, niekedy aj pred, som si to natrel konskou mastou hrejivou. Takto s bolestou som behaval asi mesiac a uz to pomaly ustupovalo. Dnes to uz necitim vobec, zacal som zas behat na asfalte a po bolesti uz ani naznak...

Moja rada znie, troska sa prekonajte behajte aj ked vas to boli len znizte dlzku behu a kost sa vam spevni a urcite prejde ako mna...

HxC

Pekne zdravím ľudia. Taký istý problém s píšťalami mám aj ja. Mám 18, hokej hrám už 14 rokov. Každé leto keď začneme behať " letná príprava " objavy sa tento problém. Je to spôsobené väčšinou zlým obutím ( tenké podrážky ) alebo behanie po tvrdom povrchu. Mne čo zaručene pomohlo sú tie športové tejpy
( www.sportovetejpy.sk )len si musíte nájsť buď inštruktáž ako si ich správne nalepiť alebo poprosiť nejakého Fyzioterapeuta :)

ja tiez

Zdravim.. Ja som sa tiez konecne odhodlal ze zacnem behat a ze zlepsim trochu kondiciu a par kilov dam dole... Odhodlany, nabudeny som sa skoro rano rozbehol a uz asi po 100-200 metroch ma strasne zacali boliet obe holenne kosti... Bola to strasna bolest pri kazdom kroku (dopade nohy), skoro ako keby sa mi chcela cela kost rosypat. Boli to hlavne v predu. Hned ako prestanem utekat a zacnem chodit, bolest je prec. Beham po asfalte, mam 193cm a vazim 110kg (pri mojej vyske).. Zvlastne ale je ze pri firemnej akcii kde sme mali futbalovy turnaj (na trave) som behal cely den a ziadna bolest.. Pochopil by som keby ma kosti zacnu boliet po niekolkych kilometroch nakolko pri mojej vahe a behu po asfalte musi byt na kosti velka zataz, ale potom by ma to bolelo aj pri chodzi, a tiez je trochu zahada ze bolest zacne doslova po par "krokoch" metroch behu.

Jackynko

ahojte tiez mam bolesti v oboch pistalach. pri chodzi to nepocitujem len pri skakani alebo behu a tiez na dotyk staci aj jemny tak to dost boli. mam navstivit lekara alebo su na to nejake vitamíny alebo nieco podobné?masti vobec nepomahaju. prosim poradte mi niekto dakujem

DODO94

Ahojte mna boli holenna kost ale dole ked si prejdem po okraji kosti tak citim take akoby hrudky vedla kosti CO stym poradte niekto dakujem ..:/