AKO SA ZBAVIT LASTOVICIEK

Kiko22

Tak ono to je celkom tažka téma toto, lebo tie hniezda lastzovičiek nemožeš ani zhodiť keďže je za to pokuta ale zas na druhej strane, je to dosť nepríjemné, keď je od toho špinavá celá fasáda.... My sme to u babky riešili nejak cez miestny úrad a ti potom zavolali ochranárov, keď lastovičky odišli a zhodili to dole a potom sme si museli zavolať túto firmu na čistenie fasády www.housepro.sk lebo už bola extremne špinavá od nich... ale tak je to náročný proces celé

Nirak

U nás zatiaľ nič z "overených" rád nepomohlo, takže jediné, čo nám zostáva a čo môžem odporúčať, je pravidelné čistenie fasády. Skúste cistime-fasady.sk .

prestojkalojka

pozrite si komentáre pod týmto článkom na webe www.topbyvanie.sk , je to dosť smutné. Ludia by si mali uvedomiť, že lastovičky sú dar, nie trest :-(

MartiF

Alobal určite na stenu nedávajte, lebo ako ho ošúcha o fasádu, tak ostanú čierne stopy. A plastové tašky lietajúce okolo okna pôsobia dosť neesteticky. Či už k oknu alebo po celej dĺžke steny ochráni proti stavaniu hniezd napríklad priehľadný ochranný pás, ktorý sa dá zakúpiť na www.nomudnest.com Aj keď sa musí osadiť na hmoždinky, ale lepidlo tiež po čase vyschne obzvlášť, keď na miesto svieti slnko, a v skrutkách to vydrží aj silný vietor.

Mamulienka987

Ahoj, my sme mali ten istý problém. Dlho sme s tým bojovali až nám raz jeden známy odporučil toto www.stophniezdo.sk.
Funguje supeer! Odporucam po vtakoch ani stopy :)

zajkobez

kurnik mame na novo zatepleny barak na kazdom poschodi to robia je ich tu spusta pred rokom ich tolko nebolo...len je taky problem ze ten lep nedrzi na tej stene alebo si tie cviriky to sami odlepuju alebo neviem jeden den nalepim pozrem neskor uz to tam nieje... na dnes som ostala zhrozena vcera jeden den som nepozdrela na to mam celu parapetu zasratu aj okno od blata a take cerstve blato ze ani zosuchat sa nedalo poriadne no fuj vyzera to otrasne ... uz som presla na sekundove ci univerzalne lepidlo sacky a bludy ::D nedrziiiii uz som tam natrepala toho plno ako tak ale je este len obed do vecera uvidim...