Tampon (presiaknuty, ale stale iba do polky??)

Príspevok v téme: Tampon (presiaknuty, ale stale iba do polky??)
nechapavka

Zdravim,
nevie mi niekto dat logicku odpoved na otazku, ako je mozne, ze ked si zavediem tampon, tak mi uz presakuje, ale ked ho vytiahnem, tak je vlastne "zaspineny" iba do polky?? Trebars, stalo sa mi uz take, ze bola zaspinena iba jedna strana (to by mi logiku davalo, kedze krvaca iba jeden vajecnik). Ale castejsie sa mi stava to, ze dole je uplne zaspineny, presiaknuty a hore ani moc nie, iba ten uplny povrch, vnutro ani nie, ba dokonca vidiet ked sa na tampon zhora podivam, ze je este vnutri biely... Aj dnes sa mi to stalo, naspodku bola nalepena taka husta cast sliznice, alebo co to je? (ako sa to mohlo dostat dole a nezachytit hore? ale ako to je mozne?). Toto sa mi stava castejsie...ze dole presakuje rychlejsie, ako hore...

nechapavka

Poliewocka, vrela vdaka za objasnenie!! Presne si pochopila moja otazku, dik za vysvetlenie a urcite vyskusam. Dufam, ze natrafim na nejake "spravne" :)

poliewoocka

nechapavka, ty mas tampon v posve, ktora je pod maternicou a odlupuje sa ti len vystelka maternice-endometrium, takze na 1000% nekrvacas pod tamponom. Tampon neexistuje zaviest prihlboko nakolko cez krcok maternice je priuzky.
www.zonaona.sk
odporucam prestudovat

poliewoocka

Skusala si inu znacku? Mozno je ta bunicina v tampone z ineho materialu a tvoja menstruacna krv je prihusta alebo pririedka, proste ma inu kvalitu a tampon sa ti v posve inak "roztiahne". Vyskusaj rozne znacky a ak nenajdes taku, co ti vyhovuje, pri ktorej ti nebude tampon pretekat, ostan pri nej.

nechapavka

alz-bee, dik za objasnenie :D. Pocuj, davam si ho urcite dobre, visi mi z neho fakt iba kustik cvernicky. Praveze mi to pride take, ze ho mam tak hlboko, ze preto mi nejde krv na tampon, ale uz na jeho koniec, lebo sa odlupuje prave ta cast, ktora je uz skoro "pod"tamponom :D...Preboha, to nedava logiku, ale snad chapes, na co myslim.

Jul - hej, ved prave preto si ho menim... Mne sa toto stalo konkretne po hodine s velkym tamponom. Isla som na zachod na malu a mala som uz krv na toaletaku. Potom som vytiahla a tampon hore skoro cisty a dole zdola nalepene (doslova zdola! nie naboku, taka velka cast..asi z nej to slo, uch). Preto ho menim FAKT CASTO :-/

jul

ja to tiez tak mavam, proste to tak je, nech ta to netrapi. tampon si men tak ci tak kazde 2-3 hodiny, ci uz je nasiaknuty, ci nie.

alz-bee

nechapavka: mala by si vediet, ze tebe nekrvacaju vajecniky, ale sa ti odlupuje novovytvorena sliznica v maternici, ktora bola pripravena prijat oplodnene vajicko, no kedze k oplodneniu nedoslo, tak sa ti ta stielka odlupuje a tomu sa hovori menstruacia.Cize to, ze mas len jednu stranu tamponu zakrvavenu vobec nesuvisi s vajecnikmi. Mozno si davas nejak blbo ten tampon, nie? Mas ho dost hlboko? lebo ja ked si davam tampon,tak si tam spolu s nim strcim asi aj tristvrtinu prostredniku a vtedy viem, ze je uz fakt hlboko:) Ale tiez sa mi parkrat stalo, ze som ho nevedela tak uplne dobre zaviest dnu (proste niekedy mi tam nejde uplne-bud ked som napata alebo sa niekam ponahlam..no porste ked mam stres) a tiez mi zacal pretekat. No ked som ho vybrala, tak vobec nebol cely nasiaknuty, cize podla mna to zavisi od toho, ako ho zavedies..