Ma niekto skúsenosť so svrabom?

Súvisiaci obsah

alko

no tak to neni svrab,nemam ziadne vyrazky a v noci spim,hryze to len ked zaspavam a niekedy cez den,niekedy mam pocit ze mi nieco lozi v ponozke...ale nikdy nic nevidim...divne,dik za odpovede

darika

Mala by si zajst ku koznemu.Pokial si nebude isty,zoberie vzorku a do labaku.Tak sa potvrdi alebo vyluci parazit.Priznaky su svrbenie,ale za pol roka som nemala pocity hryzenia alebo lezenia.To je uz mozno len vsugeracia a neprijemny pocit.Najhorsie su noci,vtedy je svrbenie silnejsie,az neznesitelne.Zalezi,ci mas vyrazky,niekedy je vidno aj male akoby ciarocky medzi vyrazkami,ale mne sa to nestalo.Ja som mala len vyrazky.Najviac na nohach a na rukach.Aj na zadku som mala dost.Pokial mas len pocity svrbenia,bez vyrazok,tak to svrab nie je.

alko

no ale symptomy su svrbenie alebo to moze byt aj pocit ako keby vas nieco male pohryzlo? ja uz netusim co to moze byt,vyzera to ako nejake neviditelne minitvory

majkaaa

Treba preliečiť všetkých doma. Obuv,oblečenie prať,žehliť,vysokou teplotou sa ničí,alebo mrazom. Stačí,ak si niekto oblečie niečo,kde sa to ešte drží a máš to znovu. Tuším,že zákožka svrabová hynie po siedmych dňoch,ak nemá nažrať,t.j.ak nepríde do styku s kožou. Takže ak niečo neoblečieš viac ako týždeň,malo by to skončiť. Ale pozor,môže to byť aj v topánkach,ponožkách,spodnom prádle,čo sa nedá žehliť. Je to,poviem to vulgárne,sviňa a náročné na odstránenie. Ale je toho veľa po ubytovniach,hoteloch.

darika

Mala som to skoro pol roka,co som sa tej pliagy nemohla zbavit.Nocne svrbenie hlavne na nohach a castiach tela,ktore su zakryte a v teple.Cervene vyrazky,ktore mozu niekedy vyzerat akoby boli zvrachu az perletove.Na tom mieste sa zvykne nachadzat vraj samicka.Dalsie priznaky su aj vacsinou 2 vyrazky vedla seba.Ja som to mala uz tak moc prelezene,ze som to mala az na celom tele.Pokial to nemate dlho,da sa to vyliecit skor.Ja som to mala ale uz v celom byte.V posteliach,perinach,vsade.Po case ma prestalo bavit zehlenie,pretoze som bola unavena.Kazdy den prezliekala periny,kazdy den sa obliekala do noveho,kazdy den uteraky isli do prania aj 3 kusy.Potom som sa rozhodla to znicit tak,ze som vsetko davala do velkych sackov a zatvorila.Tam som to nechala asi tyzden a potom oprala a ulozila do skrin.Parazit bez tela vraj prezije max 4 dni.Jednu izbu som mala plnu sackov.Zbavila som sa toho po pol roku.Dostala som to v praci a odo mna moj 8,5 rocny syn.Takze dievcata,kremovat,prat,a ktokolvek bol s vami v kontakte doporucujem krem.Cele telo.Pod nehtami,pupok,vsade.Okram vlasov.Tam netreba.

alko

ahoj prosim ta ako to s tym svrabom prebieha,ja mam pocit uz par tyzdnov,najskor to zacalo ako keby ma nieco hryzlo sem tam po tele,cez den aj v noci az to preslo do takych divnych pocitov ze mi nieco lezie v ponozke a take divne pocity po kozi,bola som u obvodneho a nic,ze netusi co to moze byt...uz som myslela na blchy alebo plostice,ale nevidela som nikdy nic a uz to trva 6 tyzdnov...ma to aj priatel a uz z toho vysinujem