Problémy so správaním dietata

Príspevok v téme: Problémy so správaním dietata
Aladín

Ahojte chcela by som niekoho poprosit o radu.Mám problémy so synom,ktorý ma 7 rokov.Navštevujeme aj psychologicku poradnu,lebo som si nevedela rady máva velké výkyvy nálad,vystrája v obchode,strašne reve,kričí,vyhráža sa mi ,vydiera ma hocičím,niekedy sa bojím aby si niečo naurobil lebo to hraničí už aj zo zdravím.Nemám pocit,že je to preto,lebo by bol rozmaznaný.Niekedy je v pohode aj doma aj v škole a niekedy s ním nevie pohnut nič.Vyskušala som už hocičo a nepomáha nič ani po dobrom ani po zlom ani dohováranie ultimáta dohody proste nič.psychologička mu stanovila diagnozu adhd a hyperaktivitu.Máte s tým niekto skusenosti?

bon

aladin neviem odkial si, ale existuju teraz aj rozne alternativne smery vo vychove, s ktorymi sa da pracovat s takymito detmi, pozistuj si, pohladaj si na nete aj nejake ine terapie, a uvidis, mozno sa ti podari najst nieco vhodne...., sama to neporiesis urcite, a ja tiez nie som zastanca liekov, takze s tym pockaj, lebo tie lieky ich len oblbuju,ale zase ak nebude ina moznost, tak radsej to.....,a skus vyhladat specialneho pedagoga, su taky co sa orientuju na oblast deti s poruchami spravania, ucenia, ADHD a tak podobne, ti by ti mozno vedeli poradit...

aladín

Lieky neberieme zatial a ani som nechcela aby sme boli na liekoch ešte je malý,ale ked to nebudeme zvládat tak asi na to pristupim.Zatial nemám pocit,že som našla nieakého odborníka ktorý by nám pomohol.Nemám voči psychol.istotu a neviem jej povedat všetko,viac.Nechcem malého tahat len po lekároch a vyšetreniach.Na neurologii sme boli a ona mu stanovila tuto diagnozu ešte dávnejšie ale som tajne dufala,že sa mýli a zvládala som to sama nastali problémy ked nastupil do školy tak sme museli vyhladat poradnu a tam mu potvrdili tuto diagnozu,vela vecí som si pozrela na internete a aj som pochopila o čom to je.

bon

Ahoj, a boli ste uz aj na neurologii? dostalo to dieta aj tabletky? ak ma fakt ADHD, mohla by si navstivit aj specialneho pedagoga, myslim ze by ti aj on mohol pomoct, neviem, ale za pokus to stoji..., s tymi detmi je to tazke, ale da sa to zvladat, najdi odbornikov, ktory sa zaoberaju vylucne touto oblastou, a nechaj si poradit co mas robit...myslim ze sama to nezvladnes...a chcee to vela trpezlivosti, ja som mala jeden roozhovor s matkou ktora mala dieta s ADHD, ale on bral uz aj tablaetky, vravela ze sa boji ze jej ho vezmu, kvoli nemu ani nepracovala, maly ju dokonca bil..., pomohli len lieky, tak pokial to nie je v takom stadiu tak je lepsie...., bud trpezliva, a prisna, nepolavuj....a vyhladaj odbornikov

zuzic

len ti chcem poradit nikdy neustupuj od svojho nazora a hlavne neustupuj!!! viem ze sa to robi tazko ale potrebuje rovnako ako viac pochopenia aj viac prisnosti

srdiecko1

Vela,vela pochopenia pre taketo dietatko.Uz sama diagnoza ADHD a hyperaktivita poukazuje na to,ze dietatko je zivsie a ma problemy so spravanim.Treba nadalej navstevovat psychologa,ktory vas bude usmernovat.Dospely clovek ani nevie,co sa v jeho detskej hlavicke odohrava a trebars aj samotny fakt,ze bolo dieta adoptovane ma vplyv na jeho spravanie.Treba sa s nim o tomto probleme vela rozpravat a vysvetlovat trpezlivo vysvetlovat dietatku,na co sa bude pytat a hlavne ho ubezpecit,ze je u vas v bezpeci.