ženy ktoré brali HAK Diane 35 a majú deti

Príspevok v téme: ženy ktoré brali HAK Diane 35 a majú deti
zuzi36987

ahojte, potrebujem radu. Beriem HAK Diane 35 už 4 roky a nemala som žiaden problém, akurát posledné 2 mesiace si somnou tabletky robia čo chcú. V nedeľu mi skončila menštruácia a dnes mi znovu prišla. Dosť som sa prekvapila. Prečítala som si tu rôzne fora a medzi nimi aj tému prečo by som nevzala hak a tam som išla na stránku badatel. Zľakla som sa ked som si prečítala tie veci, ohľadom detí, že ženy ktoré beru antikoncepciu majú choré deti, prípadne ani mať nemôžu. Tak by som dopadnúť nechcela. Preto by som bola rada, keby sa mi ozvali mamičky, ktoré majú zdravé deti a brali roky antikoncepciu a prípadne aku. Dakujem

jablonkaa

mimi, ty si pocula o antikoncepcii, ktora dokazatelne ma teratogenne ucinky? napis sem nazov. ja som napisala nazov hypnotika, ktory ich dokazatelne ma.
ja sama urcite nie som zastancom hormonalnej antikoncepcie, ani som ju sama nikdy neuzivala. je to vsak vzdy lepsie riesenie, ako umele prerusenie tehotenstva.
HAK ma kazdopadne dokazatelne nepriaznive ucinky na organizmus, ale aby sposoboval malformacie u plodov kedykolvek neskor po douzivani lieciva, tak to som este nepocula. a to som pri vsetkej skromnosti dostatocne rozhladena (aj ked HAK nie je mojou specializaciou).
pekny den vsetkym.

Mimi323

To o čom píše nie je žiadna afera. Píše o HAK a aký má vplyv na ženský organizmus a následne na dieťa. V každom prípade HAK nie sú žiadne neškodné lentilky, preto, ak cheš bábätko, treba si dať dlhšiu pauzu od HAK (aj rok a viac), aby sa telo spamätalo a očistilo.

jablonkaa

jajka, to o com zrejme pises, je Talidomidova, alebo Conterganova afera. talidomid (alebo Contergan) vsak nebola hormonalna antikoncepcia, bolo to sedativum pre tehotne zeny. az po case sa zistilo, ze ma velmi silne teratogenne ucinky, teda sposobuje malformity plodu.

jajka001_

brala som sedem rokov triregol a mam zdrave krasne dieta. kedysi bola ovela agresivnejsia antikoncepcia ako je dnes. zeny ju uzivali uz v 60tych rokoch minuleho storocia. ich deti su dnes uz dospele.
bol jeden druh antikoncepcie v amerike, ktory potom stiahli z trhu, ktory spôsoboval poruchy plodu, deticky sa rodili bez ruk, bez noh. to bolo asi pred tridsiatimi rokmi, styridsiatimi rokmi.