U2 with or without you

panča

s tebou ani bez teba...necitala som ostatne komenty, ale staci zadat do googlu nazov a preklad...vsetky pesnicky od U2 dostavaju iny vyznam, ked chapes, o com su....

hela531

Caute mna zaujima co presne zname z tejto pesnicky cast: you give yourself away
a : shes got me with

a myslim ze je to skor heartbreak song,aj ked uz som tuto pesnicku zazila aj na svadbe,ako prvy tanec....parik tancuje a bono spieva nemozem zit s tebou ani bez teba...:D

emario

A zase je vsetko ok. Tesim sa. A ta piesen je stale plna neskutocnej radosti a mieru. A preklad si znovu necitam...A chapem a citim vsetko tak, ako mam. :) Preto je kontroverzna, lebo pasuje na vsetko. Preto vyvolava emocie, diskusie, zastavuje cas na moment, kedy pochopis, ze nemusis nic pochopit. Len pocuvat ten pravidelny tlkot tvojho srdca. Ta piesen je o tebe, o mne, o vsetkych a o nasich zivotoch, v ktorych skladame stavebnice menej dobrych, dobrych a neskutocne perfektnych veci. O tom je ta piesen. :)

emario

Dobre. Ja som napisal svoj nazor a stojim si za vsetkym, co som napisal. Hoc dievča, do ktorého som sa zbláznil je preč, hoc Boh sa na mňa už tiež možno nedíva, hoc už nečakám na správny vietor, lebo nemám ani kormidla, ani lode, na ktorej by som stál. A tá piesen je zmierenim sa so vsetkym, co zivot dava. Zmierenim sa s mojimi chybami aj s tym, co tebe a ostatnym mozem a chcem povedat. Piesen je teda heartbreak. Je vsak plna nadeje, lebo kazdy den vyjde slnko, hoci ho vzdy nevidiet. Tak to vidim ja.

bramborka88

V tom je umenie U2 respektive ich piesni....kazdy si vie za text hudbu dosadit vlastny pribeh...
v podstate by sa dalo povedat ze vacsina ludi v tom vidi lasku k zene,ukonceny vztah ktoreho bodkou je takato piesen,je na to jednoduche vysvetlenie,viac ludi zazilo zaziva sklamanie v laske
dalsi v tej piesni vidia Boha...kazdeho vec pre mna osobne je to asi najlepsia srdcervuca piesen:))

emario

Ahojte.
Text si nečítam. Vnimam opäť len tú hudbu.
Cítim, ako ma čosi poháňa vpred. Som ako moreplavec, čo čaká na ten správny vietor. Alebo možno stačí pootočiť plachty... Myslím na lásku, na splnené sny, myslím na Boha, ktorý je súčasťou všetkého, na dievča, do ktorého som sa zbláznil. Myslím na to, že nijaké kroky v živote nie sú zbytočné. Že aj tie, ktoré vedú do blata, nás naučia hladať cesty inakadiaľ. Myslím na to, že niektorí ľudia vchádzajú do nášho života a hneď sa aj vytrácajú. Niektorí však s nami istý čas pobudnú a zanechávajú hlboké stopy v našich srdciach. A my nie sme nikdy tí istí, a predsa sme to my.

Trini

Ahojte.
Náhodou som sa dostala na váš portál. U2 síce veľmi nepočúvam, ale máte tu zaujímavú diskusiu o piesni With or without you. Toľko krát som už počula túto pieseň, že nemôžem žiť s ňou, ani bez nej. Je zaujímavá, aj nudná. Zdá sa mi, že je skôr o vzťahu medzi chalanom a babenkou, ktorí už nevedia, ako ďalej. A či vôbec ďalej...
Peikláňam sa k názoru Jajky001 a niektorým ďalším, čo to spomínali. Zdá sa naozaj, že to nie je nič zložité.
Emario, asi to nie je o Bohu, no je to tvoj názor a nik Ti ho neberie.
Mne sa skôr zdá, že to je o dievčati, ktoré sa rozhodlo ísť inou cestou. A tá pieseň je od chalana, spieva o tom, že ich vzťah fungoval aj v zložitých životných skúškach, ale teraz si povzdychne: Vidím kameň v Tvojich očiach, tŕň na tvojom boku a čakám.....s Tebou alebo bez Teba....Čakám, čo bude, dala si mi všetko ale ja chcem viac. Chcem ísť ďalej!...Nemôžem žiť s Tebou, alebo bez Teba mi príde skôr ako otázka chalana,ktorý sa však pýta samého seba, čo ďalej?. Nie je to konštatovanie. Otázka skôr do priestoru: Pojdeš so mnou ešte ďalej??? Moje telo je doráňané, mám zviazané ruky a ty sama si preč.
Nie je čo vyhrať ani prehrať, aj keď sa rozhodneš ísť so mnou alebo bezomňa, nič sa tým nezmení. Ale aj tak nemôžem žiť s Tebou alebo bez Teba.