Výška rodičovského príspevku?

Príspevok v téme: Výška rodičovského príspevku?
Katarína d

viete mi niekto povedať, ako je to s výskou rodičovského príspevku??? počula som, ževraj sa ma zvysiť od 1.1.2010 na niečo vyse 8000 sk ale počula som to len od kamošky, hladala som to na nete, no tam som nasla že vyska je od 1.9.2008 4 780 sk,-neviete mi niekto povedať, či je to ozaj pravda, že sa ma zvysiť od toho januara 2010??? kamoška mi tvrdí vraj ano, neviem kde by som sa to dozvedela najlepsie...prosim poradte mi diky:D

viera301

chcela by som vediet, ci mam narok na zvysenie, ked som na predlzenej materskej.predtym som pracovala v jednej firme 5 rokov.prosim odpiste

Sonia 1d1

Vedel by mi niekto povedat ake naroky mam na prispevky od statu alebo matersku ak mam 18 rokov som tehotna studujem na stredej na gymnaziu a este som nikde nepracovala ...som slobodna a s priatelom si dietatko planujeme nechat ale brat sa atial nejdeme on studuje na VS .....mame vobec nejaky narok na prispevok od statu ?:( dakujem za odpovede

sfalatova

Neviete mi povedať ako to bude s príspevkom na staroslivosť o dieťa po 1.1.2010. Ja poberám od 4.9.2009 príspevok na staroslivosť o dieťa v plnej výške, lebo sa mi o dieťa stará opatrovateľka. Ako to bude po 1.1.2010? Zákon má vstúpiť do platnosti až po 1.1.2010 a ja poberám tento príspevok už teraz. Ovplzvní ma to?

janka88

mimmmka - ja čakám začiatkom novembra ale typujem to skor že to pojde. A ty si rodila cisárskym??Mňa už doktorka na to 2x upozornila, aby som s tým rátala. Ja som alergicka len na lieky a teraz od konca apríla sa mi stále upcháva nos aj bola na nosnom a povedal, že alergia ale neviem aká. Ja by chcela kojiť len neviem ako na tom budem s mliekom. Dufam, že dobre :-) Mojej švagrine na tvorbu mlieka zaberala polievka zasmažená a v lekárni jej lekárnik poradil nejaké guličky neviem ako sa volaju, že na tvorbu mlieka a pochvalovala si ich. Tak máte doma radosť. Je fajn, že máte párku. Aj ja som chcela a tajne som verila tomu, že budem mať ale budem mať dvoch chlapcov. Nevadí, len nech su zdraví všetci

mimmmka

Jani, ak nie si ani ty ani manzel alergik, nemusis kupovat HA mieko, staci klasicke detske. Ale mozno budes mat dost mliecka.. ja som zo zaciatku kojila, len potom si chobotnicky zvykli na flasku a mna uz nechceli. Teraz si odstriekavam a dokrmujem nim.. mam ho strasne malo nech robim, co robim. A snaz sa ich kojit naraz, usetris si kopu casu. Chce to len trosku trpezlivosti a cviku.. mne to slo snad na druhy pokus, az aj sestricky v porodnici sa cudovali, ako nam to ide. Plienok minieme denne cca 16 ks.. niekedy viac, niekedy menej... ale to som uz pisala. A ano, mame dvojicky, Janika a Lucku. Maju 2 mesiace. A ty kedy cakas svoje babatka?

janka88

mimmmka a ty máš dvojičky??Neviem či si to písala a ja to nepostrehla. :-) Ja čakám dvojičky ale dvoch chlapcov ale už teraz mám hlavu v smutku, čo ma bude stáť mlieko ak nebudem kojiť a plienky. Budeme mať čo robiť. Ja som alergická neni tak to bude stáť riadne veľa. No ale čo už, nejak prežijeme. Hlavná vec, nech su deťurence zdravé. Hádam splnia to čo sa hovorí už dávno, že od toho jan. 2010 zvýšia ten rodičovský príspevok

mimmmka

Jani, my ho tiez name na predpis pretoze ja som alergicka /pele trav a obilia/, ale aj tak je to mesacne pekna palka.. 1 balenie stoji cez 6 eur a oni ho spokojne spapaju za 2 dni, niekedy, ked odstriekam menej, tak aj skor. Pre tych, co chcu namietat, ze mozem kojit.. ani neviete ako rada by som. Ale babatka nechcu tahat, prisaju sa ale nic viac.... preto si musim mlieko odstrekovat, aby aspon cosi mali. Ale je to bieda, nic nezabera... A to som este rada, ze mi ho pediater bez problemov predpisuje. No a plienky... tych minieme tiez vela, denne 16-20 ks.. oblecenie.. su to chlapcek a dievcatko, takze kupit jednu vec pre obidvoch byva zlozite.... aj ked mame aj takych vela ale predsa len kazda mamicka ma rada chlapca v modrom a dievcatko v ruzovom.. aspon obcas. Skor kupujeme take neutralne veci, co mozu nosit obidvaja. Zatial sa to da ale ked budu vacsi... pochybujem.... Ale co tm po tom, hlavne je, ze su zdravucki, nadherni a nasi.

janka88

mimmmka ahoj. - a akú máte alergiu?? Treba sa spýtať detskej lekárky, že keď je alergia či nemáte nárok na predpis toho HA mlieka. Moja kamarátka ma dve baby, tá staršia je alergická a preto tej mladšej predpisuje HA mlieko a vyjde ju to o dosť lacnejšie. Za opýtanie nič nedáš

mimmmka

no, aj ja by som zvysenie privitala. S prvym synom som bola doma pol roka a potom som si nasla pracu, v ktorej som pracovala 2 dni a 2 dni mala volno. Tesila som sa,ze dalsiu matersku si uzijem dlhsie. Lenze situacia sa zmenila a tak sme zase planovali, ze sa po pol roku vratim do prace. Ale, clovek mieni a pan boh meni... mame dvojicky a tak skory navrat nehrozi. Mlieka mam malo, kvoli alergii musime kupovat HA formulu, balenie mame na cca 2 dni, o plienkach skoda reci... Zatial som na materskom prispevku ale neviem si predstavit co bude, ked zacnem dostavat iba rodicovsky. A iba jeden, aj ked sa staram o dve deticky... ale to ma az tak natrapi. Preco nemozu aj vysku rodicovskeho prispevku ratat napr. od odrobeneho casu alebo platu pred MD? Ved ja si z toho zivnost rozhodne neurobim...