Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

MiaiM

Milé dámy. Či ste chudé či bacuľaté, všetky ste niečím pekné a výnimočné. Keby sme boli všetci rovnakí nebolo by si z čoho vyberať. Ako prebieha liečba smiechom? Tak napr. v kľude si sadnite a zamyslite sa nad tým, čo si na sebe najviac ceníte, čo je na vás najkrajšie. Najkrajšie pre VÁS nie pre susedu alebo niekoho neznámeho na ulici. Ja mám napríklad najkrajší palec na ľavej nohe, určite je najkrajší na celom svete, unikát, škoda, že nie je súťaž MISS PALEC. Už sa vidím ako kráčam so šerpou MISS najkrajší palec sveta, omotanou ako členka na ľavej nohe, hlava hrdo vztýčená, je nádherný :), trošičku rozpľasnutý a modrý, lebo v eufórii z toľkej krásy som ním zakopla o radiátor:))).
Pozor. Takto sa hráme na hodinách smiechu, zveličovanie, tento námet sa zapáčil. Nemusí to byť palec, môže to byť čo len chcete. Hráme rôzne zábavné hry pri ktorých precvičujeme rôzne druhy smiechu-úctivý, indiánsky, brušný, hrbatý, bezzubý, hurónsky, víťazný, bojový ...:) Smiechom sa uvoľnujeme fyzicky aj psychicky, lepšie sa nám komunikuje, z nadhľadom pozeráme na svoje problémy a hľadáme ich riešenie. Sme si bližší, sympatickejší, priateľskejší a viac si dôverujeme.Keď príde stav úzkosti, fóbie z niečoho, v mysli si predstavím ako hrdo kráčam so svojím najkrajším palcom na svete a samozrejme sa neubránim úsmevu. Skúste to iba prosím vás nie s mojím palcom, už je celý obitý...:)
A držím palce, na rukách všetkým a nech to na tých promóciách dopadne na výbornú, určite nezakopnete a keby náhodou(zakopnutia sú ľudské), zasmejte sa na plné ústa, nech všetci vidia, že VY ste dokázali a malé zakopnutie zvládate s úsmevom na perách aj na duši. A ONI nech si myslia čo chcú. Vaši priatelia to pochopia a budú stáť pri vás a tí druhí... a čo vás je po nich. Prajem všetkým ničím nerušený usmievavý život.

zufalka

Alex ospravedlňujem sa,že som ešte neodoslala ten dotazník,ale nejdú mi "označiť" odpovede,nech stlačím čokoľvek,už som všetko vyskúšala

MiaiM

SF hlavne tréma, strach z komunikácie, zvyšovanie sebavedomia a asertivita sa venujem skoro 10 rokov. Robím individuálny nácvik zvládania situácií, antistresové techniky, terapia smiechom. Individuálne cvičenia - Bratislava a okolie, skupinové víkendové stretnutia podľa dohovoru. Každý si zaslúži prežiť život bez strachu z čohokoľvek.

AlexFizz

O, je iba cely cerveny a proste nie je typicky: taky staromodno-velky a cerveny a velky...! Mozno ho prehnane vnimam :)No ale napadny. Nevadi, vsak ludia maju napadne auta, motorky a vlastne uz aj zopar bicyklov.

AlexFizz

:D Preco, veru, netreba sa moc studovat! Aj ked poznam vyhybavu poruchu a tiez som sa tam divala, ako na seba :). Nie, myslim, ze si netreba davat nalepiek viac, ako je nutne:). To potom clovek na to vkuse mysli. Wow, ze si sla korculovat sama? Parada! Ja uz si zvykam a rozbieham svoj vystredny bicykel. Vzdy si poviem, ze ludom, ktori maju radi pekne veci, urobim radost :)

preco

Dnes som citala tiez vselijake clanky a zda sa mi akoby som trpela aj vyhybavou poruchou osobnosti. Asi by som mala prestat so studovanim.