zubny kamen- je odstranenie bolestive?

dd

tak to by si si asi mala radsej dat urobit tu kompletnu hygienu = objednat sa u riadnej dent.hygienicky a pretrpiet si celu tu proceduru..Tvoj zubar by podla mna mal vediet, kde je najblizsi dent.hygienik..ja si naozaj nemozem stazovat, po tom, co som tam bola, ako som pisala, dasna pri cisteni nekrvacaju, vyzeraju zdravo a cistim si zuby tak, ako mi odporucila hygienicka(teda snazim sa)..nebola to sice najlacnejsia zalezitost, ale vraj sa to ma absolvovat raz-dvakrat za rok, takze zase na ten polrok -rok mi to nepride az tak vela..

shantall

takze ultrazvukom rozbije najskor zub.kamen ale có ak to moj zubar nepouziva ale iba to zoskrabuje rucne noo tak ja sa bojim musim si najskor zavolat k nemu akym sposom to vykonava a ci sa to da aj nejako umrtvyt lebo aj ja mam dasna bolave a pri cisteni mi krvacaju a zub.kamen mam aj pod zdurenymi dasnami a toho sa obavam najviac

dd

mne odstranovanie zub.kamena nerobila moja zubarka, ale riadna dentalna hygienicka..najskor mi ho porozbijala ultrazvukom, potom mi povyskrabovala spod dasien okolo vsetkych zubov povlak(tam mi dost dasna krvacali, aj par krat zabolelo, mala som ich tiez dost citlive a predtym takmer pri kazdom umyvani zubov mi krvacali - dent.hygienicka mi povedala, ze to kvoli tomu, ze uz som tam mala nejake zapaly porobene od bakterii v povlaku), potom mi zuby pekne opieskovala(poodstranovalo to este nejaky kamen a vylestilo cely chrup) a nakoniec natrela aminofluoridovym gelom.tato procedura trvala cosi vyse hodiny, potom som este hodinu nemohla jest.mozem povedat, ze som velmi spokojna a ako sa mi zotavili dasna po tej procedure(tak1-2dni), tak mi pri cisteni zubov vobec nekrvacaju a vyzeraju zdravo.

majolenkkka

no ja si myslim ze je to rozne...napriklad pred rokom som bola,a moju zubarku tam zaskakovala nejaka ina a ona mi davala kamen dole tak ze ho obrusila vrtackov kt. sa vrtaju kazy a to vtedy bolelo dost, no a pred par dnami som bola tiez na zubny kamen, bola moja doktorka, a robila mi to nejakym pristrojom..no ani neviem co to bolo, len viem ze z neho tiekla voda, a uplne tenucke to bolo, a to som ani necitila ze mi nieco robi :)

shantall

no pisete ze to neboli ale co ak ja mam bolestive dasna a ked by mi do toho zacal zubar skriabat zub.kamen tak to by ma urcite bolelo,...da sa vypitat injekcia na umrtvenie alebo aspon lokalne zastriekat sprejom?A ak by sa sa dala aj ta tabletka Dormicum tak to by bolo najlepsie...vie niekto ci by mi v tomto vedel zubar vyhoviet?

zjuzjika

mne odstranuje zubarka zubny kamen vzdy na peventivnej prehliadke a ked k nej idem aj castejsie tak mi tuto proceduru urobi vzdy.... neboli to,aleje to take neprijemne a ja som strasny posero u zubarky...pomaly neviem dychat....no strach...ale neplatila som este nikdy za to nic...tak neivem...

delphia

zubny kamen sa odstranuje nie laserom, ale ultrazvukom.
goliass ide o Dormicum tabletku. je to hypnotikum, sedativum.ja by som radsej bez nej...

goliass

ma tu niekto taku skusenost ze bol u zubara a dostal tabletku po ktorej ostane aj najvatsi bojko pokojny dokonca aj zabudne ze bol u zubara?dava sa pacientom ktory maju panicky strach zo zubara