arytmia srdca

Príspevok v téme: arytmia srdca
botka

Prosim velmi o rady...moj priatel trpi arytmiou srdca, dali mu na to tabletky ale nahle busenie srdca neprestava, pride a niekedy trva dlhsie niekedy kratsie, bojim sa velmi..moze to byt nebezpecne?uz chodime po doktoroch tak nas posielaju od jedneho k dalsiemu ale nie je pod lekarskym dozorom a ked mu pride nahle zle alebo co? je to nebezpecne ta arytmia srdca? moze sa mu nieco stat..bojim sa velmi prosim napiste kto mate nejake skusenosti...nechcem onho prist som zufala, neviem ako mu pomoct :( bojim sa velmi sa bojim...

kikaNZ

karioll

Dakujem za odpoved :)
Aj podla mna som v poriadku, aspon dufam. Nevedela som, co s tym, ci to mam spomenut nasmu obvodnemu lekarovi. Od viacerych som pocula, ze maju podobny problem, ale ked EKG- cko nic neukazalo, tak to lekari nechali "plavat". Ale pre upokojenie dusicky pojdem na to vysetrenie.
Vdaka este raz

karioll

kikanz
uz som to tu riesil s jednym chalanom
pravdepodobne ide o komorovu extrasystolu,srdce prida uder navyse vo faze plnenia a ty to citis ako vynechanie.maju to aj mladi sportovci aj normalna populacia.treba sa nechat vysetrit kardiologom,spravi echo srdca,odber krvi,a popripade zatazove ekg,cize byciklujes alebo chodis na pase a robi sa ti ekg a meria tlak.potom este holter ekg,to je monitor na 24 hodin.a ked bude vsetko negativne,dalej sa to neriesi.lieky na upravu rytmu ucinkuju niekedy paradoxne naopak.nebezpecne su salvy,cize 3 a viac extrasystol za sebou.domnievam sa ze si ok,ale vysetrit to treba

kikaNZ

ahojte
mozno mozete poradit aj mne, mam podobny problem, hoci ani neviem, ci to busenie sa mi len zda, alebo ho mam naozaj, ale niekedy mam taky pocit, ako by mi vynechalo srdiecko, musim si rychlo odkaslat. niekedy sa to objavi aj viackrat za den, inokedy mam aj mesiac dva pokoj. zdravo sa stravujem, dodrziavam pitny rezim, nefajcim, nepijem, kavu si davam velmi zrdieka, cca. raz za tyzden. ma s tym niekto skusenosti?
dakujem za odpovede :)

house

Ak niekomu znicoho nic v klude pri pozerani telky vyleti tep na 150 aj viac,tak ten potrebuje rychlu pomoc pod jazyk na nejake vitaminy vtedy nema cas.
Ale aj tie vsetky vedlajsie produkty pomahaju sam ich uzivam.

farmaceutka

Az na to, ze ked ma clovek vaznu poruchu rytmu, tak mu doplnanie mineralov nepomoze...Fibrilaciu komor draslikom nevyriesis. A co sa tyka neziaducich ucinkov, nie je liek ako liek, kazdy ma ine vlastnosti zavisiace od struktury.

RNG

betablokatory nie su neskodne, okolo 10% ludi z nich dostane slabost a tocenie hlavy, 5% dostane klinicke depresie. Okrem toho su pripady s prilisnym spomalenim srdca, plno hnaciek, zvysene triglyceridy a "zly" cholesterol, znizeny "dobry cholesterol, znizene mnozstvo CO Q 10(to by sa este dalo doplnit bez problemu a vtedy by asi slabost odisla)
Celkove nikde nebolo dokazane, ze betablokatory predlzuju zivot.
A to si myslim, ze je klucove.

Takze ja osobne by som skor adresoval mineraly na doplnenie(K, Ca Mg) a prislusne vitaminy na zlepsenu absorbciu,tiez doplnok CoQ-10, lebo to nema ziadne zle postranne ucinky (v spravnej vazbe, pomere a kvantitach)

farmaceutka

Zavisi od druhu arytmie, nie je arytmia ako arytmia... Su poruchy rytmu, ktore sa vseobecne povazuju za neskodne, len neprijemne, a su take, ktore mozu ohrozit na zivote. Podla toho sa nasadzuje liecba, betablokatory su len jedinou z viacerych moznosti. Typ arytmie sa da zistit na EKG, ale presnejsie to zisti 24hodinove monitorovanie Holterovym monitorom.