Neplodnosť

Príspevok v téme: Neplodnosť
via

Po 6-mesačnej liečbe rôznymi hormon. injekciami a tabletkami som dúfala že po 4 rokoch konečne otehotniem. Nestalo sa. na rad prišli vyšetrenia typu HSG -zistili mi nepriechodnosť vajcovodov, urobili mi prefuky.na rad prišla hneď laparoskopia. Obávala som sa že bolesti ktoré dlhé roky pocitujem v podbrušku budú spôsobené zrastami, ale nic podobné nezistili. Lekár mi oznámil, že u mňa nedochádza k ovulácia . smiešna diagnóza. že? a predsa je to šok. Na otázku či budem vôbec môcť mať niekedy deti sa môj gynekológ ohradil tým, že samozrejme sú na to lieky. Super! ďalšie hormóny. este sme sa k ich nasadeniu nedostali, ale mám veľký strach, že to ani tento raz nepomôže. a pridu na rad deti zo skúmavky.Dúfam že mi niekto poradí a poteší odpovedou že tie hormóny na ovuláciu pomáhajú. dakujem

Miduša

Práve som čítala vaše príspevky.Chcem vás len trošku potešiť, že tá nádej naozaj umiera posledná.Vlastná skúsenosť –teraz mám tri deti. Je dobré prejsť všetky tie vyšetrenia,aby si bol človek istý že je v poriadku.A ako sa ľudovo hovorý už len čakať na milosť božiu.A hlavne treba odbúrať stres čo je v tejto uponáhlanej dobe dosť ťažké.Ja mám dobré skúsenosti s alternativnou liečbou.V zahraničí sa používa už oficiálne na liečenie neplodnosti,odbúranie stresu či liečenie mnohých inich chorôb.Je to liečba pijavicou lekárskou.Je to liečenie na prírodnej báze bez vedlajšich účinkov a to je na tom to velké plus.No nestojí to za to,aby človek premohol strach.Veď človek je tiež súčasťou prírody.Vela šťastia.

janka

ahojte vsetky:-),ja sa vas chcem iba opytat co je to ta laparoskopia? mam poziadat svojho lekara nech ma na to posle alebo on mi to sam odporuci,snazim sa mat babo, ale nejak sa nedari, a od kedy som vyradila antikonc.tabl.tak mi stale meska menstruacia v kuse som na vyvolavackach,a moj lekar mi ide robit nejake testy na rozbor hormonov, ale cakam kym dostanem menstruaciu, baby poradte nieco, lebo tie moje nervy ze v podbrusku ma stale boli a kramy nemam ma uz prestavaju bavit.

didi

tiez ma liecili hormonmi, lebo po prvom dietati som nemohla otehotniet. nakoniec sa ale ukazalo, ze na vajecniku sa mi zacali tvorit cysty - lepsie povedane, neprasknute vajicka a vajecnik mi museli vybrat. skusali sme to este par rokov, raz som sa este dala nahovorit na hormonalnu liecbu, ale potom som poedala dost! neverila som uz nicomu a nikomu. povedala som si, ze budeme musiet byt spokoni s jednym dietatom. este tan isty mesiac som otehotnela. tehotenstvo nebolo bez kompikacii, prelezala som 4 mesiace v nemocnici - ale skutocne som lezala dolu hlavou, nesmela som ani sediet, ani chodit - ale stalo to za to. narodili sa nam krasni chlapci - jednovajecne dvojcata. doporucujem vam vsetkym, ktore chcete otehotniet - zabudnite na to, ze to chcete, proste zite, venujte sa svojej praci, zaujmom a nemyslite len nato, ako otehotniet. pod tym stresom sa to nepodari. pride to vtedy, ked to budete najmenej ocakavat. prajem vam vsetkym tu radost, priviest na svet svoje dietatko!

via

Ahojte ženušky. Asi pred tyzdnom som sa dozvedela že som konečne tehotná. lekár síce povedal ze sa nemám dopredu tesit, lebo plod este nevidi, ale aj tak sa tesím. uz som tomu neverila ze sa to niekedy podarí. ze vraj je to vdaka laparoskopii.tak ju kazdej z vás odporučam.

123456

ahoj via...tak stou uvulacio som mala aj ja problemy ale pytaj si u lekara tabletky Clomhexal treba to uzivat hned den po menzese .. staci take dva mesiace a budes vediet aj sama kedy dochadza k ovulacii podla bolseti vajecnikou..ja sa tiez snazim otehotniet ale nejak sa nam nedari,u nas to trva nieco cez rok,teraz ma caka laparoskopia ale toho sa bojim

jara

Ahoj magdam.Prepáč, ale dlho som nebola na tejto stránke. Mohla by si mi napísať, kam idete na IVF, Ja som bola aj v Blave aj v Brne. Brno je super.Ale nechcem ťa nejako plašiť, lebo tam,kde som bola v Blave, bolo IVF ešte v plienkach. Takže teraz môžu byť super.
A čo ťa čaká?Čo ti viem poradiť je ,aby si sa ukľudnila a nestresovala, lebo to má na to veľký vplyv a nechaj tomu voľný priebeh. Je to náročné hlavne na čas, záleží odkaľ si. Ja som sa dosť nacestovala.Bude to kopec injekcíí a sono vyšetrení, ale všetko to stojí zato. Vieš prečo to robíš.Držím ti päste, a nezabúdaj, že aj keby sa to nepodarilo na prvýkrát, tak sa nič nedeje a treba to skúšať ďalej, ale je verím, že ti to vyjde.Ak chceš vedieť niečo konkrétne opýtaj sa. Vieš všade to robia inak, majú inú metódu.

magdam.

Čau,jarči! Ak ťa smiem poprosiť o nejaké rady ohľadom IVF, bola by som to veľmi povďačná. S manželom ideme už koncom tohto mesiaca na úvodný predpis horm.liečby, neviem, čo ma čaká a som z toho fest nesvoja. Na jednej strane sa teším, ale na tej druhej bojím z neznáma. Poteš ma prosím niečim pozitívnym, varuj pred negatívnym, len nech mám nejaké info... Ja som hrozný stresor...Taktiež všetci, ktorí ste si už tým prešli, prosím, podeľte sa so svojimi skúsenosťami. Veľká vďaka!!!