AKO SA ROZHODNUT CIM CHCEM VLASTNE BYT ??

Príspevok v téme: AKO SA ROZHODNUT CIM CHCEM VLASTNE BYT ??
/ked/raz/budem/velka/

ahojte. potrebovala by som poradit. doma mi povedali ze rozhodnut sa musim sama. a v skole nemame studijneho poradcu.

studujem cestovny ruch - ktomu hotelierstvo, ale nabuduci rok aj marketing.

velmi by som si chcela vybudovat karieru v jednej z tychto profesii:

1. Hotelierstvo - Mat vlastnu siet hotelov po celom svete, ved to musi byt uzasne !

2. Reklama - a vsetko oklo toho

3. Media - praca v casopise - pisat clanky, cestovat, mat sancu prejavit svoj nazor.

??? pracuje niekto v jednej z tychto profesii ??? ake to je ? naplna vas to ? vasa kariera napreduje ? a co peniaze ? ja viem praca ma musi aj bavit, ale ja nechcem v buducnosti "prevracat kazdu korunu"

ludia mi hovoria ze mam velky potencial, ze som priebojna, a snaziva, a ze viem co chcem a za tym idem - a to je to viem na 100% ze sa chcem venovat niecomu z tohto ale...comu

dakuejm za kazdy prispevok :) a pekny den.

0vecka

radsej o tom debatuj s niekym kto ta pozna toto mi pride divne kludne ti poviem ze mozno st 2 je ta naj ale ani si nepametam co to bolo :) ak sa nevies rozhodnut skus vsetko naraz :)

ankara

Vies, priebojnost a dobre studijne vysledky je jedna vec. Horsie je to, ked clovek nastupi do prace. Ver mi som mala v skole ine uspechy, medzinarodnej urovne, a v robote to bolo kazdemu jedno:) To nikoho netrapi, prax je prax. Robila som v reklame- zo zaciatku musis takmer vzdy fungovat ako predajca reklamy/cize nieco ako klasicky obchodny zastupca/. Dnes je vela kvalitnych designerov, ktori musia ovladat CAD, 3DMAX, PHOTSHOP a tak, takze aj konkurencia v tejto oblasti je velka. Do hotelierstva sa moc neroumiem, no bez praxe budes zacinat najskor ako uctovnicka alebo recepcna. Zurnalistiku som chcela studovat, pisala som pre SME aj PRAVDU - lenze zabudni na umelecke spojenia, kreativitu a podobne. Vacsinou zaciatocnik pise kratke reporty z nudnych nezazivnych rokovani, podujati alebo ak si po skole tak z tohto prostredia. MOZES BYT CIM LEN CHCES - ALE musis zacinat od nuly. Zbrzdi trosku vysoke plany a uvidis, ze casom to pojde:) Ja momentalne mam vlastnu firmu- videla som to ako najlepsie riesenie, ale milionarka tak skoro nebudem:))) A robim vysku externe, nechcela som dennym zabijat cas. Drzim palce!

esther_

tak tak, ako pisali predomnou. zoztup z oblakov. co mam odpozorovane, v slovenskych pobockach nadnarodnych spolocnosti robia v manazmente castokrat ludia, ktori studovali v zahranici. a tie spolocnosti si tiez dotahuju ludi zo zahranicia. uvediem pr. slovenka studovala v emiratoch marketing, teraz robi mark. riaditelku v cechach jednej nadnarodnej spolocnosti. takze tak. inak reklama sa mi zda dobra volba. je to vsak narocna oblast, musi to byt silny jedinec, aby dokazal odolavat dlhodobemu stresu. pekna ale narocna praca.

jajka001_

managment, prepracuj sa do vedenia a spravy hotela
na vlastnu siet hotelov musis byt miliardarka :)) snivaj dalej.k tomu prax v hotelierstve nepotrebujes.

wewewe

no plany su to pekne, ale zacni prosim ta trosku od realnych moznosti a nelietaj v oblakoch.. najprv vzdelanie, a postupnymi skusenostami mozes sa vypracovat.. ale siet hotelov?? blaznis?? co si Hilton? predstava je to fakt pekna, ale pracovala si uz vobec? vies ake to je na sebe makat a postupovat profesiami?ani pri najvacsom stasti ti nic zo dna na den nepadne..ale trva to roky..pozitivne je, ze aj mozes sa neskor vypracovat aj v tom co teraz ani nestudujes resp. comu sa nevenujes.. zivot je roznorody a nevies kam ta to zaveje.. zacni trebars tymi mediami, reklamou.. je to dobra cesta sa vela moznosti,ale treba sa prebyt laktami :D