Dusa

majka_

alz-bee, to, co si napisala - teda konkretne "co nechces aby ludia robili tebe, nerob ani ty im" (i ked prepac, doslova si to nenapisala, ale podstata je ta ista) je napisane aj v biblii :o) a toho isteho sa drzim aj ja.
o tej aure som uz pocula nieco, i ked mi pripada nechcem povedat ze smiesne, ale prinajmensom zaujimave, lebo neviem, ci clovek dokaze citit, ze ma okolo seba tu auru. neviem, ci to mozu citit ostatni vtedy trebars, ked je clovek stastny, zije pekny zivot alebo co. fakt som to nikdy nezazila, len jedna pani zo Svajciarska, kde sestra pracovala ako upratovacka myslim, tak hovorila sestre, ze ma okolo seba nejaku auru ci co. a ze je dost silna. ale tak to neviem no. ona vravela, ze tu auru videla alebo co. tak ja neviem ako to je. nevies o tom nieco viac?

majka_

jajka, je to velmi komplikovana situacia. aj teraz napr. riesime svadbu sestry, ktora sa vydava v septembri a otec sa od nas uplne distancuje a nechce mat s nami nic spolocne (proste na nas kasle zvysoka). nemieni na svadbu prispiet ani korunu - proste nic s nami nechce mat. sme pre neho cudzi ludia. ked mal moj brat promocie a sme ho pozvali (to bolo pred rokom, hoci ho brat pozvat nechcel, ale napokon ho pozval na naliehanie mamy), tak vlastny otec NESPOZNAL svojho najmladsieho syna (ked otec od nas odisiel, moj mladsi brat mal 8 rokov a teraz ma 19 a ani nemal zaujem ho spoznat). proste na nas vsetkych kasle a zaujimaju ho iba zeny, zabavy a alkohol. to je jeho zivot jednoducho. a chapem, ze babku to trapi, ale co my s tym mame spravit? krstna ho chcela ist navstivit a vies ako nasla ten dom, kde byva? brana bola obmotana retazami a zamknuta na kladku ci na co, aby sa tam nik nemohol dostat (hoci dom je aj jeho brata, ale ani jeho tam nechce pustit - proste sa nestyka s rodinou...). a on? odisiel si za zenskou do Martina sa zabavit. takze to je jeho cela praca. opakujem, babku to mozno mrzi, ale zial. i ked neprajem otcovi, aby skoncil v zatrateni alebo kde a preto by som mu chcela pomoct, ale nie touto cestou. ja ho predsa nebudem prosikat, aby sa spamatal, ked to nedosiahla ani cirkev ani jeho niektori pribuzni (krstna) ani jeho priatelia.

alz-bee

Ja osobne verim vo vyssie sily, ale nenazyvam ich Bohom. Nechodim do kostola a sice neodsudzujem ludi krestansky zalozenych a veriacich, ale niektore reci mi dokazu liezt na nervy. A to uz ani nehovorim o jehovistoch!!! tych teda fakt nemusim, aj ked som tolerantny clovek.
V prvom rade verim v karmu...ked clovek spravi nieco zle, skor, ci neskor sa mu to vrati. Preto sa drzim hesla-nerob inym vo svojom zivote to, co nechces aby oni robili tebe..
A co sa tyka tych veci nadpozemskych, tak priznavam, ze mam trosku z nich strach. Ale teta mojej maminy to uz neraz zazila. Neviem uz kto z jej rodiny zomrel a prisiel sa s nou rozlucit...a chodieva za nou pravidelne. Rozprava sa s nou...mozno to pre niektorych vyznie ako cosi absurdne, ale ja tomu verim. Clovek ma auru, ma dusu a ked zomrie, tak zomrie iba mozog (a tym padom odidu vsetky funkcie tela), ale dusa podla mna ostava..:-)

jajka001_

mozno by to predsa len mala aspon skusit...ako to vysvetli potom, ze sa ani nepokusila? ak ma taku oporu tam zhora, tak to moze mat zmysel, skusit to...

majka_

jajka, je to dost komplikovane. moji rodicia su rozvedeni a otec zije v hriechu, hoci sme vsetci veriaci. aj on chodi do kostola, ale sprava sa ako nepricetni a zeny strieda ako ponozky bez toho, aby pristupoval k sviatostiam ako sme boli zvyknuti. babku toto zrejme trapi a chce, aby mu mamka pomohla. ale jednoducho nemoze, lebo mamku nechce ani vidiet.

jajka001_

majka a tu vec, o ktoru poprosila, preco jej mama nesplnila? mozno sa babka urazila :)preto uz nepride, stvrtykrat prosit. ja tymto veciam verim. stava sa to privela ludom aby to nebola pravda. v spanku miznu bariery medzi nasim materialnym a tym menej citelnym duchovnym svetom

majka_

totiz mamku prisla jej svokra (teda moja babka) poprosit o jednu vec a ked bola 3. krat, tak uz povedala, ze viac nepride. tak neviem si to vysvetlit, ze ci to uz viac nebude mat dovolene alebo co (mamka tomu rozumie tak, ze uz to nema dovolene viac prist).

majka_

ja sa takych veci dost bojim, ale myslim, ze su skutocne. myslite, ze Boh alebo ja neviem kto tak dusi musi dat dovolenie, aby sa prisla rozlucit s pribuznymi alebo im nieco surne povedat (napr. ze niekto z rodiny je na tom zle a potrebuje pomoc alebo nieco take)? alebo ako to je? poculi ste o niekom, kto ma dar stretnut sa s duchmi? ale nemam namysli nejakych sarlatanov alebo neviem koho, ale proste nejakeho knaza ci cloveka, ktory sa tym nejak nechvasta a nevytahuje peniaze za to od inych ludi. len tak ma to zaujima. moja sestra hovorila o jednom cloveku, s ktorym sa aj rozpravala, ktory tusim za to peniaze neberie, ale ak sa dobre pamatam, robi "postara" medzi duchmi a ich pribuznymi. mozno to vyznie smiesne alebo az trapne, ale fakt ma to zaujima. inak pisem bakalarsku pracu na temu Biblicky vyklad snov (a v ramci toho o magii, spiritizme, chcela by som nieco aj o takejto teme pisat co sa tyka dusi a tak).

laurika.

Aj aj verím so mnou sa prišla rozlúčiť babka asi mesiac po jej smrti sa mi o nej snivalo, že sme sa objímali v tom sne.