Co nejest v tehotenstve a preco?

Príspevok v téme: Co nejest v tehotenstve a preco?
mimi 77

Ahojte,
zacali sme pracovat na babatku, uzivame obaja asi mesiac babyplan vitaminy. citala som v nejakych clankoch o jedlach, ktore sa nemoze jest pocas tehotenstva. ako napr. niektore syry, ryby, a tak. ja tieto jedla milujem. teraz cez sviatky som si dopriala aj nejake to udene masko. mozete mi poradit, ake jedla sa nesmu jest a aj dovody preco nie?! dakujem!

watermelon

v tehotenstve nejest jedla kde je glutamat sodny je to neurotoxicky jed, ktory sa uklada v mozgu plodu, ten je ovela nachylnejsi ako dospely clovek. Casto sa skryva pod nazvom hydrolyzovane proteiny, kvasnicny ci sojovy extrakt, E 620- E 625.
Dalej je to aspartam - prenika priamo do mozgu, po jeho zahriati nad 30 stupnov vznika metanol ktory v tele oxiduje na kyselinu mravenciu a neurotoxin formaldehyd.Aspartam sposobuje bolesti hlavy, nespavost depresie moze vyvolat slepotu narusuje inteligenciu a kratkodobu pamat. USA ho chceli pouzivat ako bojovu latku. Je to E 951.
Dalej v ziadnom pripade nejest margariny, trans tuky, trans mastne kyseliny,
a udene jedla.

ppppppppp

Klikla som si na túto diskusiu, preto že som sa chcela dozvedieť pár užitočných informácii, ktoré by mi pomohli v tomto krásnom období očakávania potomka. A po prečítaní všetkých príspevkov som zistila, prečo vlastne nečítam žiadne diskusie... ďakujem všetkým budúcim mamám a mamám, za tie príspevky, ktoré len vyjadrujú nenávisť voči iným... či už stoja na jednej alebo druhej strane barikády... pokiaľ sa my, ľudia, nenaučím rešpektovať jeden druhého, tento svet bude vždy taký aký je teraz, nikdy nebude lepší...moje ponaučenie z témy \\\"čo nejesť v tehotenstve a pre čo \\\" je: nesúď iných,nebudeš súdený.

usiko

jasne, jahody a alergia, dava zmysel....
.......a stymi 100 perc. dzusmi je to pravda, so vsetkymi, lebo oni ich nerobia z krasneho ovocia, ale aj zo zhniteho.....

janee j

usiko'

Ta kapusta znie hrozivo. Viem, ze plesne vedia byt nebezpecne. Obsahuju okrem dobrych latok aj latky ktore su prakticky toxicke. Organizmus sa s tym vie vyrovnat ale pre toho maleho cloviecika bez akejkolvek vlastnej ochrany to moze byt naozaj nebezpecne. Plesnove syry aj tak nemam rada, takze mi chybat nebudu.

Inak ked si spomenula tie jahody. Myslim, ze tam je najvacsi problem alergia. Vela deticiek je na ne strasne alergickych. Co sa ale tyka plesni a ovocia, tak ja by som si davala pozor na jablka. Jablka su velmi zdrave a plne vitaminov aaaaaz na to ked su poudierane. Vies ked maju jablka take hnede zilky v duzine. Tie zilky su toxicke. Dokonca som kedysi citala studiu, ze 100% jablkove stavy mozu byt toxicke pretoze vo fabrike sa nezaoberaju tym ci je jablko poudierane a zacali v nom hnilobne procesy.

usiko

janee j,

s tou kapustou by som bola opatrna, lebo povacsine sa kvasi kapusta doma v nedobrych podmienkach a pri nespravnej teplote a ked otvoris sud tak je tam taky biely povlak /plesen/, ktory ludia jednoducho odhrnu, a jedia kapustu vovnutri aj ked je napadnuta plesnou. Aj ked sa vravi, ze kvasena kapusta ma kopec kultur a vyzivnych latok nie ta, co plesniveje.....V tehotenstve urcite nie, na to si davaj pozor, aj na plesnive syry /niva a podobne/, vraj ani jahody /neviem, ci kvoli plesni alebo comu/, anu bryndzu by som nejedla lebo sa mi par krat stalo, ze som kupila bryndzu v obchode , zarucna doba este dva tyzdne a smrdela za kysnutim.....takze to je aj tak riziko/....inak tie stiplave veci v pohode mozes, na tie idem aj ja......

janee j

usiko: netreba sa nijak ospravedlnovat za druhych. Nazor sa da vyjadrit a ludia maju pravo ho vyjadrit. Ale zacat rovno utocit a urazat?! Sme snad vyspela spolocnost a vieme diskutovat ako ludia.

kukurica112: ja viem, je to uzasne, viem to asi dva tyzdne a poskakujem ako jojo. Priatel je trocha zmateny ale strasne zlaty. Vcera dosiel s tym, ze chce kupit vacsie auto. Mame trojdverove Mini a do toho sa kocarik nevtrepe. Mna ani nenapadlo nad tym uvazovat. Bolo to strasne mile.

Inak baby neviete ako je to s cesnakom, feferonkami (ja som by som sa cpala jalapeno paprickami od rana do vecera), samozrejme kysle uhorky a tie vsetky veci na ktorych sa ludia smeju, ze to len tehotna moze take chute mat. Proste som na kysle. Co napriklad kysla kapusta? Ta je domaci neosetreny produkt. Moze byt nebezpecna?

kukurica112

pre: Aj v diskusii pod tym clankom pisu ludia ze to nie je trestne. V tom clanku su klamstva. Napis mi v ktorom zakone je napisane ze je to trestne. Cislo zakona, odstavec. Ze si to pozriem v zbierke zakonov. Jednoducho iba blafujes.

janee j: babatko je to najkajsie v zivote co ta mohlo stretnut a papier urcite nic neriesi.

janee j

Rovnako ako mnoho inych v tejto teme sa pozastavujem nad tym ako ste mohli zmenit temu o spravnom stravovani na moralizovanie okolo manzelstva. Nehovoriac o tom, ze pisete o dietati ako o nemanzelskom v zmysle menejcennom. Z pravneho hladiska ten papier pre dieta neznamena nic. Otec ma vyzivovaciu povinnost bez ohladu na to, ci si danu zenu vzal alebo nie. Rovnako tak mozete svojmu dietatu dat aj meno svojho priatela. Takze ten papier je pre vas a nie pre dieta. To chrania ine zakony. Mimochodom. Ja tiez ocakavam "nemanzelske" dieta a mozem povedat, ze s priatelom mame tak uzasny vztah, ze ten kus papiera na tom nic vylepsit nemoze. Ked som mu oznamila, ze cakame dietatko, tak sa ma spytal, ci sa vezmeme. Ja som odpovedala, ze nie, ze si ho chcem vziat ked ma poziada o ruku. Dakujem, ze ste mi takto okorenili tutu diskusiu, od ktorej som ocakavala rady pre moje dietatko.

Este jedna vec ma doslova uraza. Sucka??? Uvedomujete si, ze v anglictine je to bitch? Tam je to urazka hrubeho zrna. Nemozem toto ani priatelovi prelozit, tak ponizujuce to oslovenie je.

Prepacte baby, ze toto je trocha odveci prispevok a neprispela som nijak k teme. Ale jedna vec je vyjadrit svoj nazor, ktory nikomu neberiem a druha vec je inych ponizit a urazit. A k tomu som sa chcela vyjadrit. Inak dakujem, za dobre rady k teme.