Dovolenka Tunisko, Turecko...lacnejsie ako europa(?)

Príspevok v téme: Dovolenka Tunisko, Turecko...lacnejsie ako europa(?)
leenkaa

Ahojte,
boli ste niekto v spominanych (alebo v podobnych krajinach) na dovolenke? Ja som sa sla informovat do cestovky, a velmi ma prekvapilo, ze tieto miesta su lacnejsie ako trebars spanielsko :-O. Ceny sa dokonca kolisu tak, ze by to nevyslo ovela viac ako nejaka europska krajina, co ani nie je od nas daleko.
Lenze neviem potom, v com je hacik... Kvalita hotelov? Strava? Mozne rizika? Alebo???
Som studentka, takze sa na to divam najma z financneho hladiska. Setrim a velmi by som chcela na dovolenku, kazde leto som iba na Slovensku. Ani neviem, kam sa za lacnejsou dovolenkou pozriet (ale tak, aby mi po izbe nebehali svaby a bola cistota). Nie som narocna, ale na cistotu si potrpim.
Boli ste niekto na tychto miestach inac? ktore sa vam pacilo viac? kde presne ste boli? Dajte nejake rady. Alebo nemate nejake dobre typy na kvalitnu, ale cenovo dobru dovolenku? Prosim, napiste sem nejake vase skusenosti, najma s takymito krajinami.

ewinka

Bola som iba v grecku... :) Asprovalta... na 13 ci 12 dni, už si nepamätám presne, ale na jednu osobu cez 8.000,- vyslo... more bolo čisté, pláž piesok, akurát stravu sme si museli my zabezpecit... nakolko to bol penzion, ale bolo prekrasne... i ked ta cesta... autobusom... :) 24 hodin :)))) ale., zazitok... :) sranda..

egypt

moja mama bola v tunise v lete a nevedela si to vynachvalit, ja idem do egypta o par dni na 2 tyzdne stalo to pre dve osoby 1700 euro tak az take lacne to nieje vsade ti prirataju priplatky tak netreba pozerat len na uvadzaciu cenu

majolenkkka

leenkaa: no tak to asi zalezi od miesta. neviem, ja som v grecku stale diskotekovala do rana, diskoteky na plazi, pri plazi v kazdom bare, vsetko super. mozno si vychytila nejaku zlu destinaciu, neviem :) je pravda ze v ITA su temperementnejsi ludia, a tak, ale mne to strasne v grecku vyhovovalo, ze cez den taky kluc, pohoda, a vecer to vsetko tam ozilo :)

orgi

Treba sa spytat asi priamo v cestovke, ako je to s plazou k hotelu. Ci je plaz priamo z arealu hotela, alebo sa na nu ide cez cestu a ci na nu pustaju len ludi s hotelovym naramkom. U nas napriklad kamos stratil all-inclusive naramok a hned jak vysiel z vody ho chytil nejaky ujko na plazi, ze ma ist prec z tej plaze. Ale na inych plazach nas v pohode pustili, nic sa nekontrolovalo.

Isli sme cez Kartago a letecka spolocnost Nouvelle Air - neodporucam. Tam sme isli nechutnym spinavym lietadlom, spinave sedadla, skla, smrad vnutri. Naspat sme sli tiez tou spolocnostou, ale uz novsim lietadlom, to sa uz dalo. Treba si proste zistit detaily.

leenkaa

Orgi, a to si ako zistim, ci ta plaz je priamo pre hotel a ci nie? Myslim, ze to ani nejde... Aj ked to fakt nie je prijemny pocit, ked to doslova zahltia domaci :-/.
A este jedna otazka...ake su ceny v tychto krajinach? Najma v Turecku (nejako som uz presla skor na tu moznost :D...je to tam velmi drahe? da sa diskutovat o cenach?)
A este by som sa spytala... letenky vam samozrejem rezerevovala agentura. Akymi spolocnostami ste tam lietali a aky bol let? Viem, ze to nebude nieco hi-tech, ale by ma to zaujimalo (glg)

Majolenka, ja som zatial bola iba v Taliansku (bibione) a Grecku (thassos) - ak neratam nase susedne staty... V Taliansku bolo hyper-super, tamojsia mentalita mi sedela, pacilo sa mi, bol tam zivot, fajn ludia a viac si pamatam z Talianska, kde som mala 8(!) rokov, ako z Grecka, kde som mala 11. To sa mi vobec nepacilo. Mozno zlym miestom, ale viac by som tam uz nesla. More bolo fajn, ale pomimo toho nic ine. Mentalita je cudna, ospaly narod, nezije to tam, kazdy je otraveny, unudeny, vecer to spi, cez den to spi... V taliansku to zilo aj v najvacsom zapadakove :D.

LUDIA a este ocenim, ked mi toto niekto vysvetli!
Ja som do tej agentury vosla tak, ze ked mam zaujem o LAST MINUTE pobyt, ci mam informovat iba par dni predtym ako idem, alebo ci uz mozem teraz (lebo som nechapala, ze uz teraz su last minute na september ???) A tieto veci, ktore mi ona ponukala boli last minute... Ale uz teraz?? V com je pointa??? Ze v septembri par dni predtym by to bolo za stvtinovu cenu?? nechapem.

majolenkkka

najlepsie dovolenky, ktore som stravila boli v grecku. nieco neopisatelne. bola som na krete, korfu, asprovalta, a thasos, a nieco uzasne. strasne mily ludia, uzasna priroda, perfektne pamiatky. no uzasne. dokonca lepsie ako Francuzsko - azurove pobrezie!! vacsinou byvame v takych tych apatmanovych domoch, mas tam vacsi klud, vlastnu kuchynku ked nieco potrebujes, viac miesta, povacsine maju velke verandy. no je to proste super, ak mas moznost, tak si pockaj do leta, na las minute, a oplati sa ti vtedy kupit, my sme tak sli na korfu za 6 000sk letecky, polpenzia, 12 dni :)

happi

wiki, ja len k tomu chorvatsku, ja nan nedam dopustit a kazde leto tam chodime aspon na predlzeny vikend. Zboznujem basku vodu, aj makarsku, kde to zije. Su tam tri diskoteky, plno barov, terasy, restiky. Takze mozno ti ho znechutilo len to, ze si bola v nejakej zapadnutej oblasti.-))
A Turecko som uz spominala v nizsich prispevkoch

wiki13

ja tiez rada privitam rady kam do turecka... tento rok mi to asi nevyjde, ale snivat mozem..pozerala som nejake ponuky cestoviek ale radsej nieco zo skusenosti ma zaujima..nie sme narocni, ale hladame nieco kde je aj zivot,je tam co vidiet, a pekna piesoc.plaz.. nie ako naposledy v chorvatsku kde ani mucha nezavitala :DD ale to bolo pred par rokmi za malo penazi, prva dovolenka v 18ke..