Čemer

[zruseny12]

...ruka,je otocena dlanou dole,a lava strana od zapastia k laktu sa trie...tam sa nachadzaju body.../na cemer/

RNG

cemet je zapalvova hrcka, ktory vznikne v tele docasne pri prejedeni niecim, ked telo absorbuje polostravene latky a tie vyvolaju zapaly na miestach, kde sa ich zhromazdi viac.
Rozni ludia maju "cemer " na rozne latky.
Povacsine su to bielkoviny, ale moze to byt aj reakcia na kyseliny(prekyslenie tela) alebo alergia na niektore specificke jedlo.

[zruseny12]

minule zasa ukazovali,ze -cemer-sa da trochu ukludnit trenim pravej ruky/neviem ci musi byt iba prava/tru sa body,od zapastia k laktu z vnutornej strany ruky...

wik

ano cemer existuje... musis ho roztriet indulonov alebo som citala octom.... tak to je podla uvazenia.... a neni to hrca ako pinkongova lopticka to na vonok ani nevidno zbadas to hmatom....

xana

takze mohol by mi niekto NORMALNY napríklad nejaký odborník=lekár, alebo niekto so zdravým úsudkom-taký čo netvrdí že z prejedenia môžem dostať čemer a z toho týfus(hehehe:)ach bože!to ste fakt taky obmedzený?!)vysvetlit co môže byť to niečo na rukách čo záhoráci volajú čemer?a z čoho naozaj vzniká?
ďakujeeeeeeeeeem:)

xana

takze mohol by mi niekto NORMALNY napríklad nejaký odborník=lekár, alebo niekto so zdravým úsudkom-taký čo netvrdí že z prejedenia môžem dostať čemer a z toho týfus(hehehe:)ach bože!to ste fakt taky obmedzený?!)vysvetlit co môže byť to niečo na rukách čo záhoráci volajú čemer?a z čoho naozaj vzniká?
ďakujeeeeeeeeeem:)

5pokope

to je brutalne sci-fi poprosim nafotit ten cemer aby som tomu uveril. viem len ze o tom nikto z celeho slovenskeho sveta nic nevie len tam kde sa voda sypala a piesok lial - zahorie o tom ludia vedia a udajne to aj mavaju a bodaktory to vedia aj liecit masirovanim. napiste mi prosim ako to mozem dostat co preto musim urobit. dajte mi nejaky zaruceny navod co funguje.

5pokope

to je brutalne sci-fi poprosim nafotit ten cemer aby som tomu uveril. viem len ze o tom nikto z celeho slovenskeho sveta nic nevie len tam kde sa voda sypala a piesok lial - zahorie o tom ludia vedia a udajne to aj mavaju a bodaktory to vedia aj liecit masirovanim. napiste mi prosim ako to mozem dostat co preto musim urobit. dajte mi nejaky zaruceny navod co funguje.

trolo

Moj priatel sa skoro pravidelne "scemeruvava" a je to preto ze cely den nic neje a vecer sa napapa jak prasa. To mu je potom kvalitne zle a mne nezostane nic ine len vziat krem a cemer mu rozotriet. Potom mu zacne travit.papa

nanka

čemer väčšinou vniká vtedy,keď niekto zje niečo čo je mu protivné a nechutné (napríklad sú ľudia,ktorí neznášajú kyslé mlieko alebo jahody a iné), ale počula som aj o prípadoch, keď sa čemer vyskytola ako u teba, teda vtedy keď sa niečo tak poriadne zchuti naješ. Tie "hrčky", o ktorých hovoríš sa môžu vyskytnúť všade, ale najnajnajčastejšie na rukách a súvisí to so zrážaním krvi. Ako terapia sa používa roztieranie hrčok naslineným palcom alebo octom. Ak sa nerozotrie môže vzniknúť zimnica alebo týfus. Ináč vśeobecne príznakmi čeremu je nevoľnosť, taký pocit, že ti je na nič, bolesť hlavy a iné.: