Dialevel

diabetes?

Ináč odvtedy som bola u lekára tak cukor nalačno mávam 5,6 5,8 6,2.Svokrovci maju glukomer a naschval som to pozerala.Po jedle zas7,7 raz 8,9.Z toho lieku som ešte veľa nebrala,doktor mi povedal netreba každý den.Uvidime čo spraví.Ináč ked si dám tak zase nalačno mám 5,8 potom si dám liek a mám len 4,8 to je málo či nie?Ja neviem či to bude len na diétu glukozova tol.alebo fakt potrebujem lieky.Dokonca môj lekár povedal,keby som to mala do tých 6,5 ešte by aj bol ochotný počkať neposlal by ma na diabetologiu.No tam ma veru poslali.Ked mi zobrali krv nalačno,mala som u nich 6,0.Potom mi kázali jesť ale dodali aj niečo sladké aby som mala.Tak som zjedla krajec chleba so syrom čo mávam aj doma,potom som iné nemala v taške sladkosť tak som vyhrabala tik tak cukríky.Len dva.Od toho sa mi vyšplhal cukor na 12,5 lenže nepozerali to po hodine ale asi tak hodinu a pol.Ináč to je už veľa.Co vy na to?Predsa to bude cukrovka?Ináč odvtedy som vylučila len sladkosti myslim čokoládku od sviatkov a zákusky nejem ked aj upečiem.Ešte toľko rozdieľu,že naraz menej jem.Krv mi brali čo som písala hned po Novom roku,na Silvestra sme mali obložené ch.všeličo,aj na konci týždna sme boli ešte na návšteve,a krv mi brali potom v utorok,5-ho januára.Nemôže to byť kvôli tým sviatkom?Ale tak strašne veľa sladkosti som nepojedla.

diabetes?

Koľko má byť glykovaný hemoglobín u diabetika?Koľko má byť u človeka zdravého?To som nikde nenašla.Ja som mala na bežnom vyšetrení cukor 7,0 predtým nikdy nič podobné.Pýtali sa ma u lekára čo som pojedla.Test na glukozovu tol.mi nespravili,glykovaný hemoglobin som mala 4,8.Na skušku mi dali nejaký liek,vraj asi budem mať cukrovku.Chcem sa spýtať užíva niekto Dialevel aj spolu s liekom na diabetes?Nestiahne to moc cukor?4itam tu o tom,môže sa ako prevencia použiť,no v letáčiku zas píšu po dohode s lekárom.Ja neviem..

heri

vyskušala som tiež Dialevel a musím povedať, že účinky sú dobré. Teraz pijem čaj pre diabetikov, ktorý je bez škorice alebo so škoricou. Podľa Dr.Bukovského, ktorého liečenie veľmi uznávam, pijem pravidelne čaj, ktorý pozostáva s mletej škorice a zaliaty prevarenou vodou. Súčasne čisti krv a pomáha aj pri gynekologických problémoch (krvácanie). Je potrebné skúsiť to, čo je dobré pre náš organizmus.

Mišo

mám 62 rokov a diabetes II. typu mám užasi desať rokov. riadne som sa začal liečiť od 1.2.2008 mal som hladinu pred raňajkami 8,7 a po dvoch hodinách 19,6.Lekári mi nasadili glibomet a pourčitom čase aj desaž dielikov inzulínu každý večer. Z toho inzulinu mi bolo zle glikémia mi vždy okolo polnoci klesla až na 3,2. Po dohode s lekárom som inzulin vypustil, glibomet užívam 1 tab. 2 krát denne a nato som si kúpil dialevel 60 čo stojí 348sk v každej lekárni beriem 2 tabl. ráno a glikémia sa mi upravilaod 10.10.2008 doteraz na 4,7 rano a poraňajkach o 2 hod. na8,4.Prestalo štípanie a mravčenie v nohách.Samozrejme dodržiavanie stravovacíeho režimu dieta veľa zeleniny, žiadný alkohol.

eng

Ivana55,

ja svojim prispevkom nespochybnujem mozny priaznivy vplyv Dialevelu na kompenzaciu diabetu.

Ja som vo svojom prispevku reagoval iba na to co pisete ohladom svojho zdravotneho stavu: "Cukor sa mi znížil o jedno celé.Mala som 7,47 a po uživaní dialevelu to zišlo na 6,34."

A preto som aj napisal, ze ak tie uvedene hodnoty su hodnotami glykovaneho hemoglobinu, tak je to SUPER, ale ak ide o dve hodnoty z merania glykemie, tak to nic nehovori o ucinkovani Dialevelu a jeho dobrom vplyve na Vas diabetes!

Preco?

Preto, lebo glykovany hemoglobin je ukazovatelom kompenzacie diabetu za dlhsie obdobie (cca 2,5 az 3 mesiace dozadu), ale hodnota glykemie je len hodnota hladiny glukozy v krvi v case jej odberu a nic nehovori o kompenzacii diabetu.

Este raz opakujem hodnota glykemie ukazuje STAV HLADINY CUKRU V KRVI V CASE JEJ ODBERU.

Mozete teraz mat glykemiu napriklad vo vyske Vami uvadzanych 6,34mmol/l. Ale ak zjete jednu porciu bryndzovych halusiek so slaninkou (cca 400 g - 10 polievkovych lyzic, co je priblizne 50g sacharidov, resp. 5 sacharidovych jednotiek (SJ)) glykemia sa zvysi a na spracovanie sacharidov z tohto jedla potrebujete priblizne 4 inzulinove jednotky...

Po jedle sa glykemia zvysuje a zalezi od viacerych faktorov ako si organizmus so zvysujucou sa hladinou cukru poradi...

Zalezi aj od typu diabetu ci organizmus dokaze vyprodukovat potrebnu davku inzulinu sam, alebo ju treba podat zvonku...

Ivana55

Hore je uvedená otázka"Vyskúšal niekto Dialevel?"Ja som opísala dopodrobná letáčik a samozrejmä som napísala svoj zdrav.stav po vybratí l bal. Dialevelu.Mne to samozrejmä pomohlo k zníženiu cukru v krvi.Som s nim spokojná.

eng

To:Ivana55

Ivana, ak Vami uvádzané hodnoty 7,47 a 6,34 sú hodnotami glykovaného hemoglobínu, tak je to super.

Ale keď ide iba o glykémie, tak to nemá žiadnu výpovednú hodnotu o kompenzácii Vášho diabetu a o účinku Dialevelu o ktorom je reč v tejto diskusii...

Ivana55

Čo je to DIALEVEL?Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi,vhodný pri bolestiach, pocite nervozity a mravčenia v nohách,pomáha zlepšiť využitie glukozy u športovcov-diabetikov,vhodný pre diabetikov, osoby s poruchou gluk.tolerancie a ľudí trpiacich nadváhou, pri red. diete,pomáha chrániť nerv. systém.Ale nie je vhodný pre deti a tehot.ženy.Dialevel pomáha udržiavaať stabilnú hladinu cukru v krvi bez nežiaducich výkyvov.To som samozrejme prečítala z letáčiku, lebo bola tu kladená otázka\"čo je to Dialevel\".

Ivana55

titi...môžeš užívať aj preventívne,ńie často ,ale aspon l-2 tabl.týždenne a to hlavne po výdatnom slad.jedle, biele peč.Ked mala tvoja mamka,tak maš nabeh aj ty,. Je to tak aj so mnou.Nemám ju vysoku, ale ja tiež užívam dialevel,lebo mi pomohol.Klopem prstom 3x...Inač chodim na kontroly raz za pol roka a mám držať dietu.Niekedy sa nedarí dietovať:D

titi...

-užívate niekto aj preventívne?Rozmýšlam nad tým,lebo mama mala cukrovku tak asi od 42-och rokov,ja už mám 46,bola by som rada keby som to nedostala.