mozem uzivat HA ked mam zvyseny bilirubin (vrodena zltacka)

Príspevok v téme: mozem uzivat HA ked mam zvyseny bilirubin (vrodena zltacka)
nikol152

prosím vas chcela by som vas poprosit o radu. mám 18 rokov a uvazujem nad HA. kedze som si bola dat kvoli tomu brat aj krv zistila som, ze este stale mám zvysenu hodnotu bilirubinu cca 4O a norma je do 20. Vrodenu zltacku mám od malicka a mam to dedicne ochorenie po mamine. zaidnym sposobom sa mi neprejavuje. Moze to nejako ohrozit moje zdravie? mozem "zozltnut"? prosim o rady. Dakujem velmi pekne

katheryne

ZDEDILA SOM TO ! Bibuška nestresuj, ja to mam od malinka a zijem, bielka nemam zlte, lebo ich mam mierne do svetlunko modra:D ako vazne, cize ja neviem zistit ze mam zvyseny bilirubin, ale viem kedy to na mna ide, to je o pocite. uz to mam pod kontrolov, doktor mi povedal aby som nechodila na preventivky ked mam stresujuce obdobie, to len zbytocne skresli vysledky. Doktror mi odporucal aby som sa nestresovala a ked tak...mam to predychat, nemala by som byt dlhodobo pod natlakom, pravidelne v malych davkach jest a vela pit. Bola som na ultrazvuku vsetkych organov a nic to nie je neviem coho by si sa mala byt. ....neboj:)

Bibuška

Mám 14 rokov a zvýšený bilirubin 64,3,mám zožltnuté bielko,výsledky testov na pečeň je v norme.vedel by mi niekto porediť čo mám robiť lebo mama ma chce zobrať na ultrazvuk pečene a žaludka som z toho zúfala môže ma niekto ukľudniť že to nebude nič vážne.Ďakujem

tinka0009

AHOJTE...dnes som si bola po vysledky pri gynekologice....mam vraj zvyseny bilirubin,pitala sa ci som to uz niekedy mozno v dectve mala,no ja o nicom takom neviem...povedala ze mam zistit a ze ked som nemala ze to mam az teraz tak mi nemoze predpisat antikoncepciu...:((
nechcem to mat co mam robit prosim poradte...

simuska

nikol152--ahoj ja uzivam HAK a uz par krat som bola na infekcnom, lebo tiez mam zvyseny bilirubin-38. doktorka mi povedala ze vraj to budem mat stale zvysene a ked mi nic nieje, tak mozem uzivat HAK dalej a nic sa nedeje, a este som zlta nebola..

farmaceutka

nikol, vrodena hyperbilirubinemia nie je kontraindikaciou pre uzivanie HAK, takze pokial ostatne hodnoty pecenovych testov su v norme, netreba sa obavat. Co sa tyka zozltnutia-sama dobre vies, ze po namahe, po stresoch, po tazkom jedle zozltnes, takze ci sa tak bude diat aj po HAK musis len vyskusat na vlastnej kozi. Ale nebud prekvapena, ak ti lekar HAK neodporuci, niektori su dost opatrni.