operacia bradavky-ako prestat kojit

Príspevok v téme: operacia bradavky-ako prestat kojit
elize

mam 10-tyzdnove babatko ktore plne kojim. lenze na okraji bradavky sa mi pocas kojenia spravilo znamienko ktore sa velmi nepravidelne rozrastlo a kozna onkologicka odporucila cim skor chirurgicky odstranit, ze kojenie teraz nie je dolezite, dolezite je aby z toho nic nevzniklo, pripadne ak uz vzniklo tak zakrocit cim skor. bude to zakrok v ramci 1-dnovej plastickej chirurgie, lenze ja neviem co spravit s kojenim. prvy napad bol, ze odstriekam co najviac do zasoby a kojit budem so zdravym prsnikom. ale ked takto zvysim tvorbu mlieka, urcite sa mi bude tvorit aj v tom drhuhom prsniku, a nemozu predsa operovat bradavku z ktorej vyteka mlieko, a urcite by vytekalo potom aj rovno na hojacu sa jazvu do tej gazy ktorou sa to prelepi. v horsom pripade, ak budem kojit do poslednej chvile a potom to na 10 dni seknem, tak prsnik podla mna stvrdne a zapali sa. neviem ci je mozne odstavit 1 prsnik, a s druhym kojit, ale asi nie, lebo pocas kojenia sa mlieko tvori symetricky v oboch prsnikoch... takze stojim pred ulohou do toho zakroku babatko odstavit. mam na to 2 tyzdne. ako to spravit co najrychlejsie? vcera som skusala dat malemu umele mlieko, cumel usiovne vytlaca z pusy. inak, ani cumliky nikdy nechcel. navyse, mlieka mam habadej, neviem ako to zrazu stopnut :-(. poradte prosim ak s tym mate skusenosti. dakujem pekne

msaj

janka, ale jej to hovorila kožná onkologička, ktorá si myslím, že je čo sa tohto týka asi zbehnutejšia ako gynekolog, a pochybujem, že keby to nebolo vážne, by ju takto náhlila, toľko môj názor, nikoho som tým nechcela uraziť, ale nebrala by som to na ľahkú váhu

janka

mala som podobny problem...ako som zacala kojit, zjavilo sa mi znamienko pod bradavkou..sem- tam mi ho mala zadraplo a trochu mi zacalo krvacat a trochu boliet, ale moj gynekolog povedal, ze to nie je nic zvlastne, ze znamienka sa zvyknu takto zvacsovat, ze mam pockat, ked prestanem kojit..dcerku este stale kojim. ma uz 8 mesiacov, ale znamienko uz davno zmizlo a vsetko je v poriadku tak ako pred tym.

wip

podľa mňa by si mala zájsť aj za gynekológom - je na to nejaký liek ktorý ťa "pripravý" o mlieko. Babätko si zvikne aj na iný spôsob výživy, aj keď sa potrápite asi obaja.
Držím vám palce držte sa

msaj

keď kožná nástojí, asi je to vážne, a na ostatné ohľadne zastavenia tvorby mlieka by si sa mohla spýtať gynekologa, určite bude vedieť niečo viac, a neboj ked bude malý dosť hladný neostane mu nič iné len papať to čo sa mu núka, želám veľa zdravia hlavne a pevných nervov