Diazepam proti vertigu. Ako dlho brat?

Príspevok v téme: Diazepam proti vertigu. Ako dlho brat?
daisy

Dobry den, mam 25, som zena a posledne mesiace trpim neustalymi zavratmi casto spojenymi s nevolnostou, len lezim na posteli a citim sa zle, nikam nechodim...Konecne mi dali liek, ktory mi zabera. Neurolog mi predpisal Valium (Diazepam) a vertigo je prec!!!! Znovu zijem, nezivorim. Moje vertigo ma do cinenia s centralnym nervovym systemom, chystam sa na magneticku rezonanciu, aby sa vylucili najhorsie veci. Diazepam beriem trikrat denne po osmych hodinach, citala som, ze sa nema brat dlhodobo, beriem to takto 9 dni a hrozne sa bojim to vysadit, aby sa mi zase nespravilo zle. Mam to vraj znizit na dvakrat denne...No co by ste prosim odporucali? Dakujem vam.

Alternativa

Kedze si v odbornej liecbe, vcitane vysetreni, spolahni sa na neurologa. Mas pravdu, ze dlhodobe uzivanie diazepamu vedie k liekovej zavislosti. Spravidla sa uziva kratkodobo, prinesie rychlu ulavu a po dohode s lekarom sa postupne znizuje davka az sa celkom vysadi. Cize lekar usudil, ze si sa vyrazne zlepsila, aj subjektivne to citis a ze davka 2x denne Ti bude stacit. Doveruj lekarovi, niet dovod, aby sa Ti pritazilo, vela je v Tvojich rukach, vlastne hlave. Drzim palce :o)