Alkohol a tehotenstvo

sklaninka

ja neviem, preco niekto vobec riesi ci a kolko si v tehotenstve moze dat. ja by som sa bala, ze uskodim dietatku. ani kvapku by som si nedala. naco. dam si radsej cokoladu na nervy :D

anlabela

Keby si das deci vina alebo pohar piva, tak sa nic nestane. Tym samozrejme nechcem nikoho nabadat, aby si ulieval v tehotenstve :D

emmanakls

ja vôbec a to ani kvapku, vsak hadam bez toho 9 mesiacov vydrzis, davala som si na seba dost pozor, uzivala som aj tieto vitaminy www.pilulka.sk

radana

Oznacovat prispevky administratorovi mozu IBA REGISTROVANI uzivatelia.V celej teme prispel iba jeden registrovany,ostatni tu moznost nemali.

ninnka

RNG, dakujem ze si prispel do tejto temy. Celu noc som nespala kvoli tomu ćo mi tu bolo nizsie "priane".
Ja som sa z tebou uz davno radila ohladom doplnkov stravy a rybacie oleje uzivam prakticky cele moje tehotenstvo, takisto vitaminy na kosti, v takych mnozstvach ako si mi odporucil. Ked si obcas dam deci vinka, nie je to ani za tyzden, viem ze urcite tym dietatku neuskodim, inac by som to nerobila. Mam dost kolisavy tlak. Ved to ani nenafukam.

RNG

Jedla kvasia aj v traviacom trakte a vytvaraju sa tam alkoholy. Ked sa najes poriadne zrelych sliviek, mozes skrachovat dokonca na dychovom teste. Takze male mnozstva alkoholu su v tele prirodzene.
A pokial to neprehanas, telo ich vie velmi jednoducho neutralizovat pecenovymi enzymami.
Deci cerveneho vina za tyzden rozhodne nie je prehananie s alkoholom.
Ale kazdej zene odporucam doplnok mineralov a rybacie oleje, to vplyva na celkovy vyvoj babatka velmi pozitivne.Hlavne na ich nervovu sustavu a kostru.Naviac to chrani matku pred znizenymi hladinami mineralov a odburavaniu z vlastnej kostry, lebo babatko a neskor kojenec potrebuju svoje a nemilosrdne si to zoberu.
Inac podla statistiky deti , ktorych matky brali rybaci olej v tehotensve a pri kojeni maju dokonca trosky vyssi inteligencny quocient!