tehotenstvo a štítna žlaza

miroslava mergescikova

Mam jednu otazocku, mohol by mi niekto poradit?
Som v 30 tyzdni tehotenstva, zijem v UK a prave mi zistili, ze mi nefunguje spravne stitna zlaza, vraj musim brat do konca zivota nejake tabletky (Thyroxile) Vobec nic neviem o tejto problematike, doktorke som rozumela tak kazde sruhe slovo, kedze moja anglictina nie je este vzdy uplne skvela, tak by som sa chcela opytat na nejaku stranku, kde by som o tom mohla najst potrebne informacie, dakujem

zuzanka2424

Nemusíš sa vôbec toho obávať ja tieto tabletky beriem už tretí rok a teraz už som v 10týždni a všetko je o.k.Takže tie tabletky vôbec nemajú nič spoločné s otehotnením.A ani bábätku nemôžu poškodiť.Horšie by bolo keby si ich prestala brať.Tak žiadne obavy.

zajonc1

ešte raz poprosím o odbornu radu,ako sa prejavuje štítna žlaza v tkzv.nemom štádiu,je možné jednoznačne vyslovit,že takto chorý jedinec nemá žiadne príznaky pri nadmernej zátaži na organizmus??????prosím odpíšte,ide mi o vela

kalimist

mam otazku. Lekarka mi po vyšetrení povedala že nechape jednej veci. A to že mam zmenšenú štítnu žlazu ale príznaky sú ako pri zvečšenéj. Chcela by som vedieť čo to vlastne znamena ešťe pred tym ako budem chodit po vyšetreniach. Dakujem

Kuki

Endokrinologovia tvrdia, ze ak si dobre nastavena, problem by nemal byt. Moje doporucenie vsak je (pretoze som tuto temu studoval osobne-nie som vsak lekar) v prvom trimestry sa nechat sledovat na hladiny viac krat, pretoze otehotnenim sa vsetky tieto veci prudko zmenia a 1. trimester je velmi dolezity pre vyvoj! Treba urdrzat spravne hladiny. Pri nizkej hladine to vraj moze ohrozit plod... pri vysokej zrejme skor teba. Mame s tym osobne skusenosti-nastastie pozitivne. :) Da sa to zvladnut... ale treba sa starat.
Aj ked mozno sme si robili zbytocne starosti pretoze endokrinologovia a gynekologicka to tak vobec nebrali. Je nastavena=mozete otehotniet.
Kedze sme vsak chceli byt opatrny, studovali sme a docitali sme sa hore uvedene. A aj sa tak stalo. Asi po 1 mesiaci manzelke klesli hodnoty a sme radi, ze sme to mali pod kontrolo a vedeli sme reagovat zvysenim davky.
Drzim palce!

Este na zaver len pripomienka, ze hladinu si treba sledovat aj po ukonceni tehotnosti, pretoze vela nedostatocnosti stitnej zlazy sa vyvinie prave po skonceni tehotnosti... a kedze sa ocakva, ze zena je tak ci onak vycerpana tak sa to prehliada...