Postup cistenia pleti

Príspevok v téme: Postup cistenia pleti
flower7

chcem sa spytat...co pouzivate na cistenie pelti a aky je vas postup rano a vecer+ napiste aky typ pleti mate? ja osobne mam plet z rozsirenymi pormi-vyrazne a s miernym sklonom k akne. ja si rano umyjem tvar cistiacim Gelom od Loreal a oplachnej, potom si uz na tvar nedavam nic ani make up, ani krem a vecer si znova umyjem tvar cistiacim gelom, docistim plet.voodu a potom dam krem.

stellla

cely zivot som si cistila tvar cistiacim gelom rano aj vecer, no stale som mala niekde vyrazku aj ked velmi malo, no hnisave (asi tak 5).kózmeticka mi odporucila neumyvat si tvar obycajnou vodou, ale len tamponom navlhcenym v pletovej vode bez alkoholu. tak to robim uz asi pol roka a neviem vynachvalit. ziadna vyrazka! pouzivam plet.vodu a tonikum v 1 bez alkoholu, bez obsahu parfemu s vytazkami zo sladovnika a nechtika. plet. voda mi vydrzi asi 2 mesiace, no oplati sa investovat. oci si odlicujem odlicovacom na oci.

flower7

delphia/ja som spominala ze make up si nedavam , ze ho treba odlicit to mi je jasne:)
ale ja si davam fakt len prilezitne make up max. raz za dva tyzdne.
rano si umyvam tvar len cistiacim gelom, vecer davam aj plet. vodu a krem. ked si dma krem rano, nech je akykolvek po chvili sa lesknem

ln

mama ma na svoj vek velmi peknu plet,minimalne vrasky,takze nepouziva kremy na zrelu plet,ten krem co sme mali spolocny bol normalny hydratacny na vsetky tipy pleti,co sa tyka tej Balei tiez som rozmyslala nad dtym ci ma ten olej nepremasti,ale je tam napisane,ze je na vsetky typy pleti a ta kamoska co ho ma,má este mastnejsiu pokozku ako ja aj viac vyrazok a bola s nim spokojna,tak teda neviem...A ten Alverde kolko stoji a aky je velky?

delphia

In, mamin krem nechaj mame. jej zrela plet vyzaduje nieco uplne ine ako tvoja mlada ziesana. takze a j kozmetika je odlisna.
Balea kremy su sice urcene na osetrenie pleti, ale su plne chemie. v tvojom pripade (mastne Tecko) nebude krem s jojobovym olejom prilis mastny? skor by som radila nieco hydratacne- napr. Alverde Hydratacny fluid s aloe vera. sucasne aloe ti pozitivne bude posobit na vyrazky, lebo ma hojive ucinky.

ln

ja mam zmiesanu plet(taka trochu specificka,lebo zmiesana je mastna+sucha a moje plet je velmi mastna t-zona+normalne licka) s miernym akne pouzivam:

RANO:CISTIACI GEL-znacky striedam,kym nenajdem to idealne,teraz mam GARNIER PURE,je v pohode ale uz som mala aj lepsie..

2.PLETOVA VODA-naj zo vsetkych je pre mna AKNELOT so salviou,krasne stahuje pory

3.HYDRATACNY alebo iny KREM-pouzivala som mamin,teraz si idem kupit Balea s jojobovym olejom(je vraj na telo,ale kludne sa da pouzit na tvar,kamaratka to tak tiez robi a je velmi spokojna)

potom make-up

VECER

1 a 2 krok je ten isty ako rano,aj tie iste vyrobky,cistiaci gel zaroven aj odlici a pletova voda odstrani zvysky make-up,ktore este ostali po odliceni...

3.NOCNY KREM-teraz mam GARNIER PURE A gel/krem,velmi pekne zmatnuje,odporucam!

delphia

flower7 po umyti gelom treba este pouzit pletovu vodu a v com robis zasadnu chybu- musis naniest KREM dla typu pleti. vecer robis dobre, len ak mas na pleti makeup, tak ho treba najprv cistiacim mliekom odstranit, potom cistiaci gel, plet. voda, krem