Životnost spermii

nenevedko

Je tu veľa názorov a neviem čo je pravda... Moja priateľka ma urobila rukou, semeno mala na ruke ktorú si potom utrela papierovou vreckovkou. Cca za pol hodinku si bola meniť tampón a teraz má strach, že mohla otehotnieť. Je to možne?

cicuskaka

heh,no aj ja som sa takyx veci niekedy bala....ale o zivotnosti spermii toho stale vobec neviem vela,vsetci pisu,co citali a poculi,ale na internete som nenasla ziaden clanok o tom.Nevie niekto o niecom,kde sa mozem dozvediet viac? Dakujem

niekto

semeno poskytuje pre spermie idealne podmienky az kym neuschne
ak je vhodna teplota tak spermie mozu prezit aj niekolko dni

nutellla

Je potrebne si nastudovat zivotnost spermii,mozne preniknutie spermii do posvy,zensky cyklus,proces oplodnenia,zahniezdenia vajicka,a potom tu bude takych to tem podstatne menej,,,jasne,ludia sa boja,a chcu radu,ale je potrebne mat aj nejake teoreticke poznatky,napr. ty MILANKOMILO ,kebyze vies ze spermie su po 15 minutach uz davno dead, tak nemas obavy,..a aj keby tak ta jedna ostala,je uplne slaba a k priatelkinmu vajicku sa nedostane.....15 minut je pre spermiu mimo jej vajicka alebo mocovej rury dlhy cas

nutellla

Pravdaze zena ktora nema orgazmus moze otehotniet......proste je to v logike......si zoberte...ze ked sa zena urobi skor,a muz az po nej,tak co? a niektore zeny ani nemozu dosiahnut orgazmus,je pravda ze k oplodneniu pomaha,ale tak zrejme ked ho partneri dosiahnu spolocne....bez orgazmu ziadne deti? kdeze,to by ich tu behalo po svete o polovicu menej