Citrusove plody v tehotenstve

Príspevok v téme: Citrusove plody v tehotenstve
bibianna

Ahojte, mam otazku, na ktoru neviem nikde najst odpoved..
Preco sa nemozu jest citrusove plody v tehotenstve, ani orechy, ci cokolada, ked ja, ako matka som v zivote nemala problem s tymito potravinami, ziadne alergie, nic..... ved to prechadza cez zaludok a hadam k dietatu sa dostane len minimum. Mozem mu nejako ublizit?
Dalsia otazka je, ci patri ananas, aj kiwi medzi tieto neziaduce potraviny.. Dakujem.

zuzana12345

bibka predstav si len že koľko žien už odrodilo.Ničoho sa neboj,trochu bolesti vydržiš teraz si môžeš dať pichnuť aj epidurálku ale ja by som to neskúšala,podľa mňa je klasický pôrod najprirodzenejší.Na druhý deň ťa budú bolieť len stehy,až ťa budú zašívať a na tretí už ani nebudeš vedieť že si rodila.Pre mňa bolo najhoršie,že môj synko sa rozhodol,že celý rok nebude spať cez deň a ani v noci.Prespal 15 minút a zase plakal,tak do roka som nevedela čo je to spánok,patrične k tomu som aj vyzerala,ale každé dieťa je iné.Dcéra prespala celý deň aj noc

zuzana12345

bibka prajem veľa šťastia aby si pôrod zvládla čo najľahšie a aby ti malý príniesol do života len radosť a šťastie

bibianna

Dakujem za rady :-) Zevraj by sa malo jest len tuzemske ovocie, ale to je dost obmedzujuce, v zime by som len jablka mohla jest. Ved uvidim ked budem kojit z coho sa maly vyhadze a podla toho si budem vyberat potraviny..

zuzana12345

bibka počas tehotenstva ti ovocie neuškodí a keď budeš kojiť tak to obmedz a nejedz hlavne strukoviny a kapustu,no proste jedlo ktoré nadúva lebo by bábätko malo bolesti.Ja som aj počas kojenia jedla na čo som mala chuť niektoré dieťatko sa môže vyhodiť iné nie.Najlepšie je to vyskúšať a uvidíš veď aj vtedy potrebuješ vitamíny

bibianna

Ja si tiez myslim ze mozem, aj som ich konzumovala cely cas, len teraz som zacala chodit na predporodnu pripravu a tam nas varovali ze prave tieto potraviny su silnym alergenom. Tak preto sa pytam. Zevraj sa rodia aj vyhadzane deti, ked to matka konzumuje v den porodu... Tiez sa mi to zda cudne. Chapem ze pri kojeni sa to dostava do mlieka, to som aj zazila vyhadzane dieta, ked si matka dala jahody a potom ho nakojila . Ale pokial som tehotna, tak hadam alergicka mozem byt jedine ja,(co nie som) a nie dieta v maternici. Ale som rada ze aj vy mate triezvy pohlad na vec...

radca

No, citrusy sa nemozu uzivat s niektorymi liekmi a chemiou, pretoze brania ich odburavaniu. Ked neuzivas ziadne lieky, tak mozes, ale samozrejme nie na kvanta.

jajka001_

ja si to uz presne nepamatam, co som nejedla a kedy, ale tusim ze citrusove ovocie a cokoladu a dalsie veci som nejedla len ked som kojila, aby sa nejake tie alergeny nedostali do mlieka. v tehotenstve som sa vyhybala len nezdravym jedlam a alkoholu a kave.