Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

kema

Mám podobný problém...už mi je to aj trápne niečo povedať...a vždy pokiaľ sa nebavím nejako s priateľmi ale s niekým iným tak tiež očervenám väčšinou, ale už to nie je také zlé, teda kým som staršia už to tak nevnímam ako voľakedy. Ale keď sa cítim trápne tak si vždy spomeniem na kamarátku ktorá je červená aj bez toho aby niečo hovorila.

bibiana24537

Nechcem to ...nechcem žiť s červenaním . Tolko posmechu co som si za to už užila. Z celej duše nenávidim preuzentacie. Netuším ako to zvládnem . O mesiac ma to čaká . Ešte že to máme vo dvojiciach .... Hrozne sa bojím . Toho hnusného návalu tepla do mojej tváre...... A ze mam aj diskutovat so spoluziakmi ale AKO???!!!
Človek ktory nema s tymto problem to NIKDY!!!!nepochopí... Naozaj je to včetko len v hlave,naozaj si to prilis pripustame,prilis to berieme vazne??? Kde je ten s-urveny problem??!!! Nebaví ma to uz .... A je to u mna LENNN!!!! v skole... Nikde inde.

Leder

mam problem....cervenanie...stratila som koli tomu priatela,kamaratov...uz dalej nevladzeem....ale to asi nikoho nezaujima...chcela by som robit normalnu pracu ako nappr.barmanku,recepcnu,predavacku..ale viem ze to nejde,takze robim chyznu pretoze tam niesom tak s kontaktmi s ludmi,do obchodu radsej nejdem ked nemusim alebo az ked sa vonku zotmie,...je toho este vela...mam nizke sebavedomie,to viem ale vzhladovo som pekna baba,tvrdia to ostatny,nie ja.Viem ze su ovela vedsie psychycke problemi a ze niekto by ma poslal tak mozno do prdele,ale mne to fakt ublizuje a nici zivot a slobodu.Som ako v zakliatom kruhu,tak napiste mi aspon niekto,ako to mam riesit.dakujem