Plesen? Mykoza? Ine?

Príspevok v téme: Plesen? Mykoza? Ine?
chudatko

Dobrý deň, na troch prstoch ľavej nohy sa mi vyhodili hrbolčeky, ktoré sa začali zväčšovať. Teraz sú z nich také bublinky (neviem či je to správne pomenovanie, ale pľuzgieriky to nie sú, lebo nepraskajú). Veľmi svrbia, pokožka je akoby mierne opuchnutá a začervenalá. Začínajú sa pomaly rožširovať.
Ďakujem za rady.

bedna

nemavas niekedy len tak teplotu,alebo zimnicu,unavu?dcera mala aj oslabenu imunitu.ano herpes na nohe je ojedinely,ale moze byt.Ta vodicka ta nestipe,lebo ked som to davala malej tak ju to palilo a musela som jej to fukat(bola to nespravna licba).skus ineho lekara.ked pupaciky praskli vytvorili sa take male svrbiace chrasticky. drz sa!!!

chudatko

Dakujem za radu. Vies, mne to tiez pripadalo ako herpes - zo zaciatku. Ale dnes som bola u lekárky a povedala mi, ze je to mykoza. Dala mi taku robenu vodicku na osetrenie a o tyzden na kontrolu. Vyskusam a ked nepomoze, tak jej poviem aj tento nazor. Aj ked o herpese na nohe pocujem prvy krat.

bedna

chudatko:tak tento problem mala moja dcera ked mala 5r.a 3roky jej to liecili ako mykozu,strasne pri osetreni plakala,lebo ju to palilo...myslela som si, ze to tak ma byt..tak som ju len utisila.Ked chodila do 2 triedy zmenila som lekarku a povedala som nech mi len predpise tie vodicky na mykozu.Dobre ze trvala na tom, ze to chce vidie, bola zhrozena a ja tiež ked povedala,že to je HERPES a tak mi predpisala mast(kupis v lekani - rozne) preliecila sa a ma pokoj.

slusny_muz

Skusala si Ichtiolovu mast, to je na take dermatitidy, ked ta skrabe koza, alebo ked mas alergiu na nieco...skus to este..

slusny_muz

Ahoj,no ide asi o mykozu. Nabehni zajtra do lekarne a kup si CANESTEN. JE to velmi dobry krem na mykozy, vsetkeho druhu. JE bez predpisu a stoji do 100 Sk.
To by ti malo prejst,...

chudatko

Tie bublinky su len na prstoch a medzi prstami, nie na chodidle. Neskrabem si to. Na to si davam velky pozor.
Ja len, ze k doktorke mozem ist az v pondelok, tak ci mi niekto nevie poradit nieco dovtedy.
Zatial si davam octanovu mast.
Vyzera to stale rovnako, pripada mi to ako ked sa pri opare najprv vyhodia bublinky na perach.

slusny_muz

Ahoj. Mas tie hrbolceky medzi prstami ale na prstoch? Pravdepodobne nejde o plesne (mykozy). Je to asi alergia na nieco. A tym ze si to skrabes, tak tym sa to rozsiruje. Je to nejaka dermatitida. SKus zajst k dermatologovi.