Drogy, psychiatria

Príspevok v téme: Drogy, psychiatria
tHeMilan

Dobrý den..Priblizne rok a pol som inhaloval pervitin fajcenim a konzumoval marihuanu (4roky) + fajcil cigarety (4roky).Koncom roka 2008 som pod vplyvom pervitinu a marihuany skolaboval a bol hospitalizovaný na int. oddelení.Začalo to pohľadom do zrkadla kde som zahliadol svoje oči a zadíval sa do nich. Asi minútu som sa takto pozeral zoči-voči, ked som pohľad potom upriamil inde začal som mať pocit nedostatku vzduchu,sťažené dýchani,búšenie srdca, iluzórne vnímanie, boleli ma všetky kosti, halucinácie,dusil som sa.Bola mi privolaná sanitka.Po troch dnoch ma prepustili domov..Pervitínu som sa ani nedotkol no nadalej som konzumoval marihuanu (kazdy den) a fajcil cigarety.O tri mesiace na to sa mi stalo to isté pod vplyvom marihuany, pri pohlade do zrkadla. pocity takmer rovnaké, bušenie srdca, pocit prázdna, iluzórne vnímanie atd..Znova som bol hosp, na int. odd.Prepustili ma po 36 hod..Od tohto dňa nefajčím, nekonzumujem marihuanu avšak tieto pocity vyššie opísane sa stále opakujú aj ked nie v takej intenzite.Mávam pocity úzkosti,iluzórne vnimanie,busenie srdca,svetloplachosť, atd atd.Som v starostlivosti psychiatra s diagnózou F12 asi mesiac..Užívam Neurol a Tiapridal, no takmer vôbec to nepomáha. (pred Tiapridalom som asi týždeň užíval, Rivotril 0,50mg avšak mal veľa vedľajších účinkov tak mi ho psychiatrička vysadila)..Stále ma prenasleduje ten pocit,nemozem sa pozriet do zrkadla lebo sa mi to vracia, bojim sa malých miestností atd..Trvá to sice kratsie a je to miernejsie no stále mám strach, svetloplachost, mierne halucinácie atd..Viete mi niekdo pomoct, poradit? V prípade potreby to upresním ešte viac..Môžem byť hospitalizovaný na psych. odd.???? Mám vôbec na to právo, ked som sa sám takto zničil?Ďakujem.Milan.

tHeMilan

šporovať budem hned jako to bude možne, kedže, sa zadýcham aj pri menšej námahe..Aj teraz ked dávam činky troška sa snažim a domysli si čo sa deje potom...Ale určite šport, musi byť.

tHeMilan

No vieš Miloš Neurol mam 0,5mg myslíš, že mi doktorka prepíše Lexaurin 3mg?
Plus užívam Tiapridal 100mg..Pol tablety rano, pol večer..Neurol jedna rano, jedna večer..
Po tu knižku si idem hned zajtra do knižnice a keby zajtra ordinovala doktorka idem aj knej.Kázala sa staviť o tri-4týždne no v stredu som u nej, preberem to detailnejsie..Dosť si ma podporil, preto vďaka.

tHeMilan

Milos vdaka ti! tu knizku si isto zaobstarám..Tým liekom moc neverím lebo niekedy sa mi to stáva po ich užití..Navyše som celkom chudý na 185cm 65kg.
btw.Najčastejšie večer približne o 20:00 ako keby to bolo načasované..Každopádne máš pravdu že netreba na to mysliet, a kdesi vypadnúť,len nie vždy sa to dá hneď.Preto by som Momentálne uprednosnil, hosp..Určite sa budem riadiť tvojimi radami..A stary život, ten už skončiL..Teraz treba znášať dôsledky a skúšať začať odznovu, čo sa pokúsim...ešte raz dík.

tHeMilan

anonym 146...nevieš, nerieš..MNe nedokáže pomocť psychiatrička, prečo by to mali vedieť teda rodičia..Uvažuj..Maš 13 rokov??
btw.Mam 20.

tHeMilan

Miloš.Chcel by som vediet ako to vnímaš ty po 4roch rokov tieto pocity či si zažil niečo podobné.Je to ako hovoríš ty..Stačí nato pomyslieť a je to tu..Lenže niekedy to nejde..Momentálne je to dosť čerstvé..Viem bude to ťažké, lenže mňa trápi najviac to bušenie srdca, ťažkosti s dýchanim atd..Nedá sa povedať presne v čom potrebujem pomôcť, je toho veľa..Chcem byť hospitalizovaný.Niekde mimo toho všetkého kde sa budem citit bezpečne..Doma je to fajn, ale musím stále mysliet nato..A nemozem sa pozriet ani do zrkadla, pretože by som bol v prdeli sprepáčenim.. :(

anonym 146

Nechápem načo sem píšeš a chceš rady niekoho,keď ti ani vlastný rodičia nedokážu pomôcť!
Nechceš aby ti niekto kázal,tak čo vlastne chceš?

tHeMilan

Milos M. Nechceli ma hospitalizovať.Ale ked aj tak by sa dlho čakalo..JA potrebujem pomoc teraz..Diagnoza F12 no ja si to nemyslim.Bojím sa že je to horšie.

tHeMilan

anonym146 ..Áno žijem s rodičmi a o všetkom vedia.Pomáhaju mi ako sa dá, ale bezvýsledne.Preto píšem tu..S tým že mi niekdo poradí pomôže, kdo mal nejakú tu skúsenosť, vie čo sa dá robiť, nie na to aby mi tu nadával že som feťak alebo niečo také..Áno fajčil som marihuanu 4roky-každý deň takmer.Ja som si to priznal a je stým koniec pretože mám strach..Strach mi nedovolí dať si znowa šluka proste je stým koniec.Nechcem,nemôžem,bojím sa..Chápeš? Nepotrebujem tvoje kázanie toto všetko viem milá moja..

panča

zrejme Ta navstivila pani panika.Panicka porucha a uzkost byvaju nasledkom (dosledkom) uzivania drog. Liecba si vsak vyzaduje svoj cas, okrem liekov je fajn aj psychoterapia.Ak mas potrebu byt hospitalizovany, tak to breber so svojou psychiatrickou...hlavne sa nevzdavaj

anonym146

každá jedna droga škodí chlapče,neviem koľko máš rokov ale podľa toho čo píšeš si myslím že žiješ s rodičmi mi a snažíš sa tie tvoje pocity pred nimi utajiť,áno,sú to pocity halucinácie,zvracania,nedokážeš sa pozrieť do zrkadla,rodičom do očí...mávala som to isté keď som užívala pervitín keď som mala 15-16,ale našťastie asi tak 22 dávok za celý ten čas,som si povedala že stačí,že to nemá žiaden zmysel,takysto marihuana asi 2 roky užívania(nie každý deň)
ak niekto fajčí marišku každý deň,tak sorry ale to je totálny magor,pretože to organizmus absolútne nepotrebuje! Ak s tým mieniš naďalej pokračovať,zničíš celé svoje ja,celú svoju dušu,zničíš lásku medzi rodičmi ktorý ťa majú iste veľmi radi,ak si ešte neni v štádiu úplnej závislosti,bolo by načase s tým skoncovať a venovať sa iným prioritám v živote,verím že niesi jediný a verím že mnohý ktorý majú podobný problém ako ty ty s tým raz a navždy skoncujú! Možno to nije jednoduché,ale rozumnejšie je povedať nie nedám si!,ako kámo daj mi šluka..