Drogy, psychiatria

Príspevok v téme: Drogy, psychiatria
tHeMilan

Dobrý den..Priblizne rok a pol som inhaloval pervitin fajcenim a konzumoval marihuanu (4roky) + fajcil cigarety (4roky).Koncom roka 2008 som pod vplyvom pervitinu a marihuany skolaboval a bol hospitalizovaný na int. oddelení.Začalo to pohľadom do zrkadla kde som zahliadol svoje oči a zadíval sa do nich. Asi minútu som sa takto pozeral zoči-voči, ked som pohľad potom upriamil inde začal som mať pocit nedostatku vzduchu,sťažené dýchani,búšenie srdca, iluzórne vnímanie, boleli ma všetky kosti, halucinácie,dusil som sa.Bola mi privolaná sanitka.Po troch dnoch ma prepustili domov..Pervitínu som sa ani nedotkol no nadalej som konzumoval marihuanu (kazdy den) a fajcil cigarety.O tri mesiace na to sa mi stalo to isté pod vplyvom marihuany, pri pohlade do zrkadla. pocity takmer rovnaké, bušenie srdca, pocit prázdna, iluzórne vnímanie atd..Znova som bol hosp, na int. odd.Prepustili ma po 36 hod..Od tohto dňa nefajčím, nekonzumujem marihuanu avšak tieto pocity vyššie opísane sa stále opakujú aj ked nie v takej intenzite.Mávam pocity úzkosti,iluzórne vnimanie,busenie srdca,svetloplachosť, atd atd.Som v starostlivosti psychiatra s diagnózou F12 asi mesiac..Užívam Neurol a Tiapridal, no takmer vôbec to nepomáha. (pred Tiapridalom som asi týždeň užíval, Rivotril 0,50mg avšak mal veľa vedľajších účinkov tak mi ho psychiatrička vysadila)..Stále ma prenasleduje ten pocit,nemozem sa pozriet do zrkadla lebo sa mi to vracia, bojim sa malých miestností atd..Trvá to sice kratsie a je to miernejsie no stále mám strach, svetloplachost, mierne halucinácie atd..Viete mi niekdo pomoct, poradit? V prípade potreby to upresním ešte viac..Môžem byť hospitalizovaný na psych. odd.???? Mám vôbec na to právo, ked som sa sám takto zničil?Ďakujem.Milan.

RNG

Zialbohu to je pravda. podla prislovia, "pohar sa lahko rozbije, ale tazko zlepi tak, aby sa z neho dalo bez problemov pit".

pan d.

Zatazoval si si mozog a psychiku a z toho ti preplo a teraz ti prepina. Podla mna ti bude prepinat este nejaky cas, nemaj strach, podla mna to prejde. Asi by ti dali antipsychotika. Ak by si chcel dochodok, tak by bol krateny, lebo si sa dojebal sam.

Observátor

Stalo sa mi niečo v princípe podobné, bol som na lsd a mal som deficit spánku, trip bol premenlivý, asi v polke nastala horšia fáza, ale celkovo to bolo znesiteľné. Približne v dobe, kedy by už mal prestať účinkovať a keď som sa chystal spať, asi 9 hodín po užití sa halucinácie začali prehlbovať, spočiatku to bolo príjemné a pod kontrolou. Potom som však urobil hlúposť, potiahol som si z vodnej a vtedy sa to stalo - abnormalne halucinacie, keď som to videl hovoril som si, ako o tom niekomu porozpravam, no vtom som si uvedomil, že som počas mojich myšlienkovych pochodov zabudol dýchať a zúfalo som začal lapať po dychu. Prenasledovali ma šialene silné halucinácie a paranoja, doteraz nemám v hlave zrovnané čo všetko sa stalo, a asi ani nikdy nebudem mať. Mal som problém identifikovať realitu, strach zo smrti a neustále nutkavé myšlienky spraviť strašné veci,aby to všetko prestalo. Po asi 3 hodinách pekla, čím ta skusenosť naozaj bola, som sa zrazu uvolnil, nejak som zistil, že veci ktore vyzerali, že su skutočnosťou boli len iluzia (napr mobil na ktorom vyskakoval napis rozbi ma, ked som chcel vypnuť hudbu,ktora moj stav len zhoršovala, omylom som hozablokoval a to že bol zrazu neovladatelny ešte zintenzivnilo moje halucinacie,počul som nerealne zvuky, radiovu relaciu o mojich najpotlačenejšiich tužbach a frustraciach hlboko z nevedomia, lubovolne spomalovanie a zrychlovanie času a hudby, novo produkovana hudba,mash upové kompozície apod. jednoducho princíp bol zistiť čo je realita a postupne sa z toho nejak dostať,vtedy sa to zoslabilo) Ako učinky thc vyprchali, bolo to lepšie,svaly sa uvolnili, zaklepnuta čelusť taktiež trocha a halucinacie boli viacmenej pozitívne. Bral som to ako velmi silnú udalosť ktorú mam za sebou a je mi poučením,aby som už nikdy nebral LSD. Potom sa ale stalo niečo čo som neočakával....

Asi mesiac potom som fajčil travu, velmi silný matroš,vela šlukov a navyše som dym držal v plucach priliš dlho. Taktiež som bol velmi unaveny, stresovany, sklamany z nedobreho pocitu z dna. Pri poslednom šluku som ucitil zname teplo okolo hlavy. Akoby okolo nej rotovalo. A potom som si uvedomil, že to isté sa mi stalo pred tym mesiacom. Pocit, že teraz som v skutočnej realite, v pekle. Začalo ma neuveriteľne chvieť, svaly boli nekontrolovateľné a celý som sa triasol, musel to byť desivý pohľad. Opäť paranoja, problémy rozoznať realitu, naozaj obrovske problemy, mal som strach, čo možem spachať, vychadzal som z tela a podobne. Snažil som sa zaspať a popritom zažival zvukove halucinacie. Na druhy den ten pocit stale pretrvaval. Bol som zdesený, nevedel som čo ďaľej. Niekoľko dní trvalo, kym sa ten pocit zoslabil, ale odvtedy mam pocit depersonalizácie, občas slabší občas silnejší. Zistil som, že po konzumácií kávy zažívam zvláštne pocity, taktiež je väčšia pravdepodobnosť výskytu panickeho ataku ked som unaveny a vystresovany. Plánujem si kúpiť knihu, ktorú tu odporúčate. V tento moment je to znova zlé, je to asi mesiac a pol a ja mám problém udržať pozornosť, mám pocit, že ked reflektor pozornosti nasmerujem na nejaký podnet, vtedy sa stav neuvedomovania si reality prehlbuje. Myslel som, že je to sposobene THC v mojich tukovych bunkach, ktore ako sa uvolnuje, sposobuje tieto flashbacky, ale zistil som, že je to tak nie je. Snáď týmto zdelením môžem pomôcť niekomu, kto prežíva podobnú skúsenosť a ďakujem za vaše príspevky, pomohli mi trošku zracionalizovať moj stav. Verím že to bude fajn.

dana660xz

moly56 vsimla som si vo vsetkych temach radis psychoterapeutku z Oravy, raz to pomohlo tebe raz bratovi, inokedy známym. robíš si reklamu?

brendy

www.drogy.estranky.sk drogy nám v živote vela nepomôžu ale niektorý to proste potrebujú pretože si myslia že snimi vyriešia problém čo aj vyriešia ale len na krátky čas potom sa problémy vrátia

tHeMilan

Bol som v knižnici tam maju iba jeden ks a je požičaný momentálne a v knihkupectve neni šanca zohnať..TAk som si požičal aspoň Psychológia všeobecne a Cesta k osobní zralosti od Montgomeryho..TAm sa riešia takéto veci..
No a ktej knižke od Shreibera mám možnosti dve..BuĎ čakať, že ju vrátia alebo si ju objednať cez nejaký e-shop..Iná možnosť nebude..
Ale určite si ju zaobstarám..
Inak som sií dnes nakúpil vitamíny, je mi lepšie..Uvidíme ako to bude ďalej..