žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
trisha

Zdravím všetkých čo majú skúsenosti so starou známou žiarlivosťou. Rada by som sa dozvedela ako ste riešili žiarlivosť vašej polovičky a či to má vôbec význam riešiť chorobnú žiarlivosť, neopodstatnené výčitky zo strany človeka, ktorého milujete. Lebo prežiť celý život s niekym kto ma neustále podozrieva, kto si domýšľa, neustále kontroluje - má to vôbec nejaký
zmysel? Poraďte alebo vyjadrite svoj názor prosííím.

taran

ja sem pridavam tiez svoju skusenost, resp. otazku ohladom ziarlivosti, verim ze mi odpoviete, aj ked je to sucastou tejto temy, pretoze tu nechcem zakladat dalsiu, ked uz tu take existuju. ja by som sa chcel poradit, kedy uz mozno podla vas povedat, ze ziarlivost je chorobna? u mna je to totiz tak, ze priatelka ziarli na mna. ktosi to tu pisal, ze na zaciatku ziarlivosti musi byt nejaky spustac, napr. nalomena dovera. ano, priznavam sa, ze som jej uz zial klamal vo vztahu, aj v trochu vaznejsich veciach, ale vzdy som to fakt olutoval a napravil, navyse neslo o nic z laskou alebo inymi dievcatami. a rad si to odpykam, kebyze aj ona mi uz neklamala, sice len dvakrat, ale jej sa uz bezne stalo, ze ju chceli ini, vypisovali jej a podobne. mne sa nikdy nic take nestalo a napriek tomu na mna brutalne ziarli. na jej ziadost som sa prestal v skole bavit so vsetkymi dievcatami (som na vyske, takze sa to da), ale vcera mi na ulici pozdravili dve spoluziacky zo strednej skoly, ktore "nevedia, ze mi nesmu zdravit ked som s nou" a takmer sa so mnou za to rozisla... plus ine prejavy, ktore mi je az luto tu vypisovat. myslite, ze je to uz privela?

sisssa--

Jaj ved co s tym droBBcek ,niekedy by som ho tiez najradsej roztrhla ale on ma ma strasne rad viem to citim to ,ale mam z toho taky pocit ze ma chce akoby vlastnit.Preto tie jeho blbe sceny ked sa namna nejaky chlap pozrie tak ide vyletiet z koze.

droBBcek

ja mam tiez taky problem..s priatelom som 2 roky..ja mam 20 n 25..na zaciatku ked sme spolu chodili ma par krat oklamal..proste a v dost vaznych veciach...odvtedy som sa stala dost ziarliva, i ked v predoslych vztahoch som vobec ziarliva nebola...teraz ho stale podozrievam, stale mam pocit ze sa mu pacia ine zeny ako som ja..i ked na druhej strane viem ze ma miluje z celeho srdca a ze na zaciatku klamal preto, lebo na zaciatku sme obaja nas vztah nebrali este tak vazne..a teraz sa uz velmi zmenil, nechodieva ani von, vraj ho to nebavi, ze adsej kukne telku..MOZEM MU PODLA VAS ESTE VERIT NA STO PERCENT??? lebo ja sa velmi snazim ale..predsa len mam tie zle spomienky..stale sa koli tomu hadame, vravi ze co mu to stale vytykam ze to bolo pred dvoma rokmi..ale proste ja to z hlavy nevymazem...neda sa to..co robit?

Denz

sisssa- musis sa sama opytat, ci ti ten vztah zato stoji......
v buducnosti to bude trapenie.
Mam znamu co chodila s chalanom 12 rokov a on neskutocne ziarlil......pred troma mesiacmi sa rozisli....uz to nezniesla dalej....
A to budovali vsetko spolu od bytu az po pracu.

sisssa--

Nechcem ani ja zakladat novu temu ,ale uz neviem ako dalej.Moj priatel mi uz ide na nervy z tou jeho posadnutou zirlivostou.V poslednom case nam to neklape moc ved ani necudo.Nikto sa nemoze na mna pozriet ,tak mi hned robi cirkus no vcera to vyvrcholilo .Nenasiel ma doma tak si spravil svoj scenar dokonca sa mi ani dovolat nemohol tak v noci prisiel a vyrazila som ho .Co bude dalej neviem on inak nie je zly modre z neba by mi doniesol ,ale ja tiez chcem zit a nie byt zavreta v jeho zlatej klietke.

ziarliva?

Ahojte,
Chcela by som vas poprosit o radu, nechcem zakladat novu temu, lebo je asi tiez o ziarlivosti... ale mojej. S priatelom mame uzasny vztah, takmer 3 roky. Nedavno zacal hravat v kapele (zavolal ho tam brat, ktory tam tiez hra, lebo im odisiel clen...). Clenkou vsak je aj byvala mojho priatela... ja ju nepoznam ale viem, ze sa ona rozisla s nim a on to neznasal velmi dobre... 3 roky sa sebe tak trochu vyhybali a ani sa nemali moc kde stretavat asi...ale teraz jak zacali spolu v kapele, tak mi ho zacala balit. pise mu "mile" smsky, prezvana... pritom o mne vie! pise mu aj ze ako je rada, ze spolu vychadzaju a ze sa s nim chce porozpravat o ich byvalom vztahu a pod. moj drahy jej ale vzdy len nejak vecne odpise a neodzvana a pod... o vsetkom mi hovori, aj mi da precitat niekedy... ja mu stopercentne verim a vobec ho nepodozrievam ani nic podobne... ale stale sa neviem zbavit takeho cudneho pocitu (asi je to ziarlivost, este som sa s tym vobec nestretla)... ked viem, ze sa s nim stretava na skuskach a pod. kde ja nie som. ako k tomu mam pristupovat? aj ked priatelovi verim, neviem to akosi preglgnut a hodit za hlavu. pomozte :(