invalidný dôchodok

janok

Ano mariaa,spravne citas medzi riadkami.Mentalne zdravy clovek moze ist dobrovolne na psychosku iba ak tym nieco sleduje,alebo ak sa mu naozaj nieco z mozgom prihodilo,vtedy uz vlastne ide asi nasilu.
V prvom pripade musi mat na to dostatocny dovod...aby nebol sam pred sebou za idiota....a vedel si to sam pred sebou zdovodnit...uzvazit si to.Zalezi este,ako to tam ti experti posudia,treba prejst ich školovanymi praktikami :-)),kto nie je chytrejsi ako oni,tak nech radsi ani nic neskusa,iba co by sa strapnil.
Kolko ludi by dnes mohlo este zit ak by sa neznicili premahanim sa,ale štat by im dal moznost si oddichnut a pri tom nebyť uplne bez penazi,nezivoriť?....to nevie povedat nikto....(ved ak clovek naberie sily a citi sa znovu na plnohodnotny zivot,tak iba blazon bude sediet doma zo zalozenymi rukami)ale ak nie je taka moznost,tak zufali ludia zacnu bud hrat ucelovu komediu,alebo ak nemaju na to zaludok tak casto maju smolu a umieraju v zrelom veku,koli zlemu,či neskoremu posudeniu pacienta.

[zruseny12]

janok...pobavil si ma tym,ako si napisal,ze si musel spravit zo seba IDIOTA...
lebo,ja som tiez tak rozmyslala,ci ked by som si podala ziadost na ID,ci by nechceli odo mna aj aby som sla na psychiatriu a neurobila zo seba uplne psycho,ze nemozem robit.Mne nepocuva telo a nevladzem,ked vela tazko robim atd.bolia ma svaly,kosti -klby...atd.a nie mozog...to mam chvala BOHU ok...

ale pobavilo ma to,ako si to napisal...

janok

ako vravi adriana,to zalezi od toho na koho clovek natrafi a v akom regione sa nachadza....niekedy sa to da a niekedy akoze nie....ja som nepodplatil nikoho,ale vsadil som vsetko na svoju intuiciu...jednoducho spravil som to,čo doktori pozaduju,aby to bolo z ich strany vsetko ako ma byt...aj v lekarstve funguje hierarchia a kazdy je za svoj usek plne zodpovedny,ziadny lekar nechce prisť o pracu...najprv cloveku musi byt nieco vazne,potom to musi byt dolozene odbornikmi na zaklade nameranych hodnot,vsetko zdokumentovane,vsetko musi sediet,az tak to môze posudit posudkar,len treba o to poziadat...hlavne ak clovek citi ze uz naozaj nevladze tak vsetko sa zbehne akosi samo...netreba sa tym ani niejako trapit...ak clovek stale este niejako vladze,tak system ho bude vyuzivat az kym neskape.

mms

Moja mama je po viacerých operáciach a ešte ďaľšia na ňu čaká no treba počkať, aby sa troška posilnila nakoľko je veľmi slabá. Aj napriek tomu jej priznali len polovičný invalid. Ktomu aby ti dali invalid musíš napól mrtvý, alebo mať prachy!A to neprehaňam!!!

[zruseny12]

janok...:0)))).....

tiez nevladzem pracovat a inval.nemozem dostat,ze diag.ktoru mam je liecitelna...hlavne,ze mam 11diagn.a to nie je este konecna...lebo neviem,ci sa vobec vyliecim,zelazi vela na mne a na to ci na to budem mat financie...ja mam zasa traviace problemi nevstrebavaju mi creva ziviny,dysplazia mierny stupen v creve...
no tak musim bojovat aj bez toho,ja som chcela invalidny aspon na dobu liecenia,ale ani omylom,ze nemozem...

adriana

to asi závisí na koho natrafíš. Môj švagor to má od 4 rokov ,od 4 rokov si pichá inzulín,a ako 33 ročný požiadal o invalidný a nepriznali mu, keďže nemá žiadne komplikácie. Odvolal sa, neviem ani kde všade a potom mu to priznali. Mojej kamarátke , tiež diabetičke ,zase niaka dobra duša povedala, že už len to, že si pichá inzulín je oprávnený nárok na invalidný.

janok

teda adriana...ja len ziram...to ja som musel zo seba spravit poloidiota aby som dostal 50%,nestačili im moje rozne chronicke choroby,ked uz som proste nevladal pracovat,tak som sa zahral z lekarmi na macku a mys a kazdy je spokojny....ja som rad ze zijem a doktori su radi ze papierovo maju vsetko v poriadku.

kiti

ja si picham inzulín 3krát denne a som po operácii platničky.pracovať nevládzem a kvôli zdravotnemu stavu strácam zamestnanie

adriana

ja som na invalidnom s cukrovkou, ešte mam obidve nohy a neoslepla som. Tiež som si myslela, že pokiaľ nemám komplikácie, nemám nárok. Ale skúsila som a priznali mi 50%. Inzulín si pichám 5x denne.Musíš ísť na sociálnu poisťovňu, tam ti dajú tlačivo pre tvojho obvodného, ktorý síce nič nevie o tvojej cukrovke, ale taký je postup, on ti dá papier pre tvojho diabetológa, aby jej napísal správu, a potom to všetko odnesieš do sociálnej poisťovňe.Pridaj všetky papiere čo máš, zo všetkých odborných ambulancií- očné, cievne atď. čím viac papierov tým lepšie, tí byrokrati to majú radi.Pevné nervy! niekedy to nepriznajú na prvý krát, ale odvolania zaberajú.