Je pravda, ze rakovina je aj zo zemiakových lupienkov?

jajka001_

zemiakove chipsy su nezdrave, pretoze su vysmazane, vsetky vysmazane jedla su nezdrave, pri prepalenom oleji vznikaju rakovinotvorne latky

tinusska

dobre, ja koncim tuto debatu...kazdy nech si z tohoto zoberie co chce, ja si stojim za svojim.. a kazdy nech si zije ako chce a ako sa mu paci... kludne sa za mna hanbi... ked som uz spomenula tu hak, ja sa hanbim za lekarov - gynekologov,kt. predpisuju hak pre peniaze - biznis, ale sami by ich do ust nikdy nedali... v tejto teme koncim...

kofolka

chodte sa hadat niekam inam, niekto tu pisal lebo sa zaujmal o nejaku radu, a nie o vase hadky, klen, ked si myslis, ze mas pravdu, a ze ostatni su hlupi, tak to tu neries, bud najmudrejsi aj nadalej...ak im to prezradis, uz nebudes..

klan

Rakovina vznika nekontrolovatelnym delenim buniek na zaklade negativnych externych alebo internych vplyvov. Ext.- karconogeny, virusy... Int.- geneticka predispozicia. Kazdy nas organ pozostava z buniek.
Dufam ze si trosku mudrejsia, lebvo sa za teba normalne hanbim.. Ale ako sa hovori: Nevedomost je cnost.

tinusska

ta tvoja prezyvka "klen" mi pripomina nazov ulice "klenova " - onkologicky ustav v bratislave... aj im ste doteraz hovorili, ze rakovina sa im zjavila :)) to iba ako "vtip" pisem

klen

Co? comu vy hovorite "zarodok rakoviny", su onkogeny- co nie je zarodok rakoviny, ani nahodou. Kebyze kazdy clovek ma v sebe zarodok rakoviny, umierali by sme na toto ochorenie rad radom.. Ale nema zmysel sa o tom tu bavit, aj tak by ste nerozumeli.... Adios!

tak je

tak ako tinusska hovorí.Rakovinové bunky máme v sebe každý.To nekontrolovateľné bujnenie niečo vyvoláva a to môže byť tak strava,ako aj slnečné žiarenie,či nadmerné slnenie v solárku atď,atď

tinusska

kazdy ma v sebe zarodky rakoviny... a budem si za tym stat... ved rakovina sa neda chytit len tak, ze napr. krvou (ako HIV a pod... nie je to virus.. tak, ako sa da jedine chytit? musis mat nieco v sebe, co ju rozvinie.. priklad (ale od tejto temy) mas materske znamienko... nic ti nie je, potom to parkrat prezenies na slnku a je to... ked si taky uvedomeli, este zacni kecat, ze hak je najlepsia vec na svete....

ja sa drzim hesla, vsetko s mierou a vsetkeho vela skodi...

klen

To co za sprostost si napisala ze rakovina je vsade a ze kazdy clovek ma v sebe zarodky rakoviny? Tebe asi nic nehovori nekontrolovatelne delenie buniek alebo naruseny Krebsov cyklus?? A ze od zachranara:-DD Pochybujem ze ti to povedal takto. Ty si asi chybala na biologii ked sa preberala tato latka.