laryngitida

Príspevok v téme: laryngitida
zuzka24

moj syn pred tyzdnom dostal akutnu laryngitidu,museli sme privolat zachranku-zacal sa dusit.podali mu prvu pomoc,preslo mu to.nechali nas v nemocnici os pondelka do stvrtku.vo stvrtok doobedu zacal zvracat,nechce nic jest.myslela som,ze ma len zlu naladu,ze zvracka z hlienov.lenze pokracovalo to aj na dalsi den,tak som zasla k lekarke,ktora povedala,ze ma anginu a ma trosku podietovat..lenze uz tri dni mu to neprechadza..dala mu antibiotika,hylak,mucosolvan..neviem ci sa obavat,alebo to prejde..maly bude mat o mesiac tri roky..nevie mi niekto nieco k tomu povedat-poradit?

delphia

samozrejme ze chlad priskrti prekrvenie, ale v pripade laryngitidy ked je treba spriechodnit dychacie cesty, tak by som ja osobne volila urcite chladnejsi vzduch aj na ukor toho, ze by sa predlzila liecba samotneho zapalu. v domacom prostredi experimentovanie s teplom a s tym spojenym vacsim opuchom v hrdle moze mat az fatalne nasledky.je to ochorenie, ktore si uz zial nie raz vybralo krutu dan a dieta sa jednoducho nasledkom obstrukcie hornych dych. ciest zadusilo.

RNG

teplo zvysuje cirkulaciu a tym aj opuch, tj histaminovu reakciu. Na druhej strane ale zvyseniuo cirkulaciuo urychli hojenie.
Chlad priskrti cievy, tj znizi cirkulaciu a zmierni histaminovu reakciu, tj ciastocne odpuchne. ASle zaroven znizenie cirkulacie znizi privod obrannych a regeneracnych latok, tj oslabuje obranu a predlzuje hojenie.

Takze ja som osobne nie velmi za chlad, s vynimkou mozno kratkodobe na zmiernenie bolesti.

RNG

co tak roztok GSE, oreganovy olej, koloidna strieborna voda....
Laryngitida je zapal sposobeny "niecim" a na to nieco treba zautocit.
Samozrejme je pomocne pouzivat aj protizapalove(curcumin, dumbier, boswelicka kyselina,vitamin C, bromelain a ine enzymi,) pripadne protialergenika(antihistaminy) ako uz spomenuty bromelain, quercitin,

delphia

severanka teplom sa dych. cesty este viac prekrvia a tym dochadza praveze k opuchu a ich zuzeniu. suhlasim s jedna. pomaha vlhky chladnejsi vzduch

severanka

jedna: s tým naparovaním - ide o to že to rozťahuješ dýchacie cesty... ale možno už doba pokročila a už lekári neodporúčajú naparovanie...

jedna

synovi pri laryngitide MUDr. predpisovala injekcny kalcium a ten mal pit. s naparovanim nesuhlasim. sice pomaha vlhky, ale STUDENY (samozrejme nie mrazivy- otvorit okno na dieta ked je vonku -10°C) vzduch

severanka

ivko: to čo som poradila nie je nezmysel... mám rada tkaých vychytrálkov ako si ty... ja , moja sestra, myslím, že aj sesternica a XY detí v mojom okolí malo laryngitídu a všetci sme to prežili vďaka kalciovému sirupu a naparovaniu...osobne si pamätám tú noc keď som nedokázala nijakým spôsobom dýchať a poviem ti, fakt soms a bála, ale po kalciovom sirupe a naparovaní sa to bolo ok, vzhľadom kt omu, že moja mama mala už s týmto skúsenosť s mojou sestrou a NA RADU LEKÁRKY mi okamžite dala za lyžicu kalciového sirupu... takže tak... :) dáva sa to ako prvá pomoc a ak to ustúpi, netreba volať žiadnu záchranku, každá mamička, ktorá už mala dieťa s týmto problémom ti povie to isté: KALCIOVÝ SIRUP a NAPAROVANIE... a tiež ti to povie každý lekár... takže netvrď že to čo píšem je nezmysel...

ivko111

no tak to keby som ja poradil na pohotovosti kde je laryngitíd len tak fíčí, že kalciový sirup a naparovať nad horúcou vodou a dieťa skončí v nemocnici, tak urad pre dohľad, trestné oznámienie a Markíza k tomu.
prosím Vás to čo poradila severanka je nezmysel. Mimochodom kalciový sirup je uplný nezmysel, nie len na laryngitídu ale aj na akýkoľvek kašel.

ivko111

ak mal na začiatku laryngitídu to znamená že ňou začal respiračný infekt-tj.kašel, nádcha a často vracanie z toho, ale bol v nemocnici a kľudne mohol nachytať nejaký enterovirus-črevný, takže môžu ísť dva vírusy spolu.
Dokonca je to jedno. Píšeš tri dni, ale asi to bude len l,5-2 dni a potom by to vôbec nebolo dlho. Nehovoriac o tom, že bežný respiračný infekt trvá v tomto veku cca 7-1O dní.
Ešte k tomu času, dnes je sobota, ak mi problém akýkoľvek začal vo štvrtok poobede, tak dnes je druhý deň obtiaží a nie tretí. medicína musí rátať dni na 24 hodín od kedy začalo. Treba aby čo najviac fúkal nos, jesť nemusí, piť musí, ale po troške a často a bude treba vydržať, problémy ktoré máte neprejdú za krátku dobu. Inak laryngitídy sa zvyknú opakovať. Ak také nastane, treba vyvetrať, ukľudniť dieťa, mali by ste mať doma Rectodelt čípok, ktorý môžete pri laryngitíde dať a s veľkou pravdepodonosťou neskončite v nemocnici. Malá poznámka-z farmakologického hľadiska kalciový sirup nemá žiadny výzhnam. Sme jediná krajina na svete kde sa ordinuje na kašel, zachrípnutia, laryngitídu apod. Hoci vôbec na to neučinkuje a ak pomáha, tak by to prešlo aj samé. Mimochodom bežné respiračné infekty prechádzuajú vdaka imunite samé, to si len myslíme, že na to treba nejaké lieky a pod.Antibiotiká sú dobré len na to aby pomáhali likvidovať imunitu a poslať dieťa na cestu alergii. Stačí fúkať nos, dostatok tekutín, ak je plný nos tak kv. do nosa a ak horúčka tak paralen, ibalgin a bodka.

bladwak

Ahoj Zuzka...mam 18 rokov a doteraz(od narodenia)som laryngitidu mala kazdy rok aspon trikrat.Na laryngitidu najviac zabera Calciovy sirup,nosny,alebo hrdelny BIOPAROX,potom sa stale treba naparovat,pri takom malom dietati nie je vhodne nad hrncom,ale bude lepsie,ak napustis horucu vodu do vane,zavres dvere,nech vznikne para,sadnite si na stolicku do kupelne a citajte si...tak vydrzi viac a je to osvedcene aj u mna.Treba mat trpezlivost...laryngitida sa opakovat uz nemusi,ale moze(jasny pripad u mna az doteraz)Tak vela zdaru a strpenia.