darovanie krvi

Nikola0704

Charlotte, ctí ťa už len to, že chceš. Sú ľudia, a je ich veľa, ktorí môžu a nechcú. Oni by sa mali hanbiť.

Nikola0704

Ja som bola raz darovať krv a vtedy som si povedala, že budem chodiť pravidelne 3x do roka (ženy môžu raz za 4 mesiace a muži raz za 3 mesiace). Od vtedy som už nebola, ani neviem prečo. Proste nevyšlo. Ale chcem ísť. Aj môj snúbenec chce, lebo keď sme boli vtedy spolu, on bol chorí, tak mu nedovolili. Plánujem osloviť pár kamarátok a kamarátov, aby sme šli spolu.

evik

ani ja nie, ale ak si moja krv. skupina, mozno skonci u mna-ja dostavam transfuziu cca 5x do roka. takze velmi pekne dakujem vsetkym darcom!!!

Nikola0704

Ak idem darovať krv, tak v každom prípade niekomu pomôže, nie? Ako ešte by mohla tá krv skončiť? Tomu nerozumiem.

marfuša

Ahoj Evik. Dovol, aby som oponovala Tvojmu manželovi. 20 rokov robím na transfúznom odd., s darcami, a možem zodpovedne povedat, že krv sa vždy dostala k tomu ku komu mala. A v nejednom prípade zachránila život.A nazaver len tolko, že moj manžel daroval krv už 43 krát.

syma

moja mamina je darcom krvi, "vravi" vzdy, ked ide darovat krv "nikdy neviem, kedy ju budú potrebovat aj moje deti a moje vnucatka alebo deticky s onkologickymi ochoreniami, robim to aj pre ich mamicky aby si nemuseli vyplakat oci nad ich postielkami"
toto povedala aj mojmu kolegovi, a zajtra idu spolu darovat krv

evik

moja osobna rada-nenut ho do toho, ked nechce! moj manzel je "dobrak od kosti", ale na darovanie krvi ma taky nazor, ze sa U NAS nedostane tam, kde treba, ale ze sa s tym obchoduje. nepresvedcim ho...

Rupert

Ale chcel som este dodat, ze dobry zaciatok je zacat s vysvetlovanim, aky je to dobry skutok a ako sa bude citit dobre, ze niekomu pomohol, alebo dokonca zachranil zivot.