Cysty pod sánkou

Príspevok v téme: Cysty pod sánkou
xpetex

Caute, uz dlhsiu dobu pozorujem ze pod dolnou sankou na krku sa mi objavuje dost velka (cca 3 cm v priemere cysta) a chcel by som sa poinformovat o moznosti liecby...na nete som narazil na liek NUTRIMAX a zevraj su s nim dobre vysledky co sa tyka liecby cyst... takze je tu nadej ze by ta cysta mohla zmiznut aj len pomocou tohto lieku alebo sa cysty daju odstranit len chirurgicky? Dakujem za odpovede.

111

Caute. Ja mam tiez taky problem.Jedneho dna som jedla a zrazu pod pravou sankou pri prehltani sa mi robila hrcka.Isla som doktorke/krcnej/ povedeala mi, ze tam nic nemam. Stale sa mi to robilo bola som z toho nervozna, tak som isla druhemu lekarovi a on mi povedal, ze to bude so slinnou zlazou.Poslal ma na sono a tam mi zistili kamienok v slinnej zlaze.Doktor mi povedal, ze sa to da odstranit len operaciou, ale ja som skusala a skusala.Jeden pan mi poradil, aby som skusila tymian 5 krat denne 1/2 malej lyz zapit vodou.Skusila som a ulavilo sa mi nemam to uz take hrozne.Tymian rozpusta kamene v tele.Uvidim ako to cele skonci, ale ked nebudem musiet, tak si to nedam operovat.Drzim vam palce aj sebe.Ahojte!

susanah

Ahoj xpetex.Minulu zimu sa mala rovnaky problem. Zo dna na den sa mi na spodnej sanke vytvorila velka cysta, hmatatelna aj viditelna. Presnejsie to bola ranula: cista na podjazykovej slinnej zlaze. Najprv mi ju zubny chirurg odsaval, ale vratila sa mi este v ten isty den. Na krcnom mi potom bez akehokolvek uvazovania nad liekmi odporucili operaciu. V nemocnici som stravila par dni, operacia bola v uplnej narkoze, odstranili mi cystu aj so slinnou zlazou. Mam pod jazykom pat stehov, velmi to svrbelo a steklilo este asi dva mesiace ale nejake problemy som nemala, ani nemam. Len problemy s jedenim boli:) Ale rany v ustnej dutine sa liecia velmi rychlo, a tiez bolesti som nemala ziadne. Ale keby som vedela, ze to pojde aj liekmi, zvolila by som radsej to. takze ak mas taketo info, porad sa s lekarom. A napis ako to dopadlo. Drzim palce.