Surne: hlada sa krvna skupina AB pozitiv

quelinka

hujo aj ja musim neustale mysliet nato!!! hmm , mohol by niekto odpovedat, pocula som uz nejeden pripad, nakazy transfuziou krvy?hmmmmmmmm.

hujo

ako napr.tak rychlo ked vysetruju darovanu krv zistia ci napr.ten co daruje nema aids alebo tak..............ked tie testy normalne trvasaju sa mi zda dost dlho.....??,

ajaja

V krajnom prípade sa AB+ može podat aj krv skupiny A, alebo B. Kedže sa vačšinou pripravujú erytromasy, nevadí že A a B obsahujú aglutiníny, lebo tie sa nachádzajú v plazme.A pri výrobe erytromás sa plazma stahuje.Len neviem ako je to u detí, či sa može podat takáto krv, aby sa zbaočne neimunizovali.

medicka

quelinka to nie je moje babo, ja tych ludi vlastne ani nepoznam, len som dostala mail s touto prosbou a hodila som ho na nejake lekarske fora..skontaktujem sa s jeho mamcou a info sem hodim.. :)

alti

Cerstva informacia z transfuzky: AB krvna skupina v krajnom pripade moze mat darcu supiny A aj skupiny B. Skupina 0 je jasna, ze tiez.
Medicka, spoj sa s rodicmi, ci aj u maleho dietatka je mozna takato nahrada, ak nebude jeho krvna skupina. Ja mam A pozit., som z BA. Uz som dlhsie krv nedarovala, ale zajtra by som mohla ist, ak to pomoze. Daj vediet.

quelinka

nie som, ale do ba to nemam tak daleko, asi zo 20km, skuste si ale zistit, ci nevadi ze mam zavedenu mirenu, inak lieky neberiem, myslim ze zapal nemam, ale to nikto nikdy nevie.Este som nedarovala krv, ale zazrakom som prezila autohavariu pred 8 rokmi, a chcem takto podakovat, pretoze aj mna krcickou zachranili.Co je syncekovi?Ak smiem.