Danove priznanie

Príspevok v téme: Danove priznanie
perlia

Ahojte.
Potrebovala by som poradit ohladom danoveho priznania. Zacala som prvykrat v zivote podnikat v juni 2008 a v decembri 2008 som si prerusila zivnost, lebo som otehotnela. Za to obdobie \"podnikania\" sa mi moc nedarilo, takze prakticky som ani nezacala podnikat. Musim podat danove priznanie s nulou? Moja uctovnicka mi tvrdi ze nemusim, no bojim sa pokuty v pripade ze sa myli. Dakujem.

perlia

Januska radsej mu to pripomen, opytaj sa na to. Robi to uctovnicka firmy, ktora by si od teba mala vyziadat aj zapoctovy list z predosleho zamestnania. Ale ty si zamestnana 1. krat a este ked nahodou na zmluve mas len minimalnu mzdu, tak nemusis podavat danove priznanie.

januska*

musim ho o to poziadat? a co sa stane, ked sa to nespravi? mne o tom nikto nic nevravel, som prvy krat zamestnana.tak neviem nic o tom. a neurobi mi to automaticky?

adka00

Perlia ja som z Nitry a spytala som sa ti na to u tej pani co robi papiere mojho muza a ona hovori ze musis si podat ,ked aj tvoj prijem bol nulovy.Tak uz neviem ahoj moja:

perlia

adka tu nejde o to ze som si ju pozastavila, ale ze som ani nezacala podnikat, aj ked mi zivnost plynula. Nemala som ziadny zisk.
Ale aj tak dik za reakciu.