som chora KED....??

:-):-) smile

Ano. Ked si sama zx vlastnej vúle vyvolávas vracanie za cielom schudnut alebo si udrzat váhu, resp. vyvrátit zjedené jedlo pokial ti nie je vyslovene zle od zaludka tak ano si chora. A poviem ti z vlastnej skusenosti ze anorexia a bulimia nie su sranda. Ak v tom vudes pokracovat, tak sa musís zmierit s tým, ze po case ti budú vypadávat vlasy, budu ta boliet zuby, budes mat problémy so zaludkom, prestanes menstruovat..... Ked v tom budes pokracovat zhorsí sa nie len tvoj fyzický stav, ale aj tvoj stav psychický, pretoze tvoje telo nebude mat dostatok potrebných látok a s tým sa bude rúcať aj tvoja psychika. Takze s tým musís ihned prestat! Neboj sa vyhladat odbornú pomoc - navstív psychologa, mne napríklad velmi pomohol v case ked som mala anorexiu. Ale budes musiet na tom zapracovat aj ty, pamataj na to. Dalej skus jest pravidelne pocas dna mensie dávky, vela ovocia, zeleniny, cereálii. chudého masa, rýb, mliecnych výrobkouv a semien. Budem Ti drzat aplce, urcite to zvládnes!

peťa12345

Kama-pomôcť a aj iným- myslím,že kamoška nie je na tom najlepšie, ako ani ja nie:-( Viem,že nie som sama s takýmito problémami,nech to vie aj ona,nech sa netrápi v tom sama

martarantula

Ahojte,
chcela by som Vás upozorniť na nový príspevok v rubrike články, ktorý sa týka výskumu porúch príjmu potravy a súčasne Vás žiadam o účasť na ňom. Dozvime sa viac o PPP. Držím palce v boji proti tejto zákernej poruche.

ivanja

tvoja kamoška má BMI- 17,4- čo je málo.3pčkárky sa nevedia reálne ohodnotiť, ale myslím, že jej pripomínanie podváhy nepomôže. Skôr podpora, pochopenie, vypočutie...nech vie, že ti na nej záleží...

..ellie

kama..kazda,ktora trpi na anu alebo miu je na tom moc zle rovnako ako tvoja kamaratka..a ´odstranit´ sa to urcite da ale iba s pomocou najblizsich a odbornikov..

kama-pomôcť

Chcela by som počuť váš názor- mám kamošku, 24r. Má ppp už veľa rokov.Povedala mi, že sa jej už nechce bojovať, že na to kašle, že sa to asi nedá odstrániť.Chcela by som jej pomôcť, býva často smutná,máva depresie-lieči sa.Vidno, že ju to celé trápi, aj keď mne vraví, že už až tak nie..,pomaly sa uzatvára. V práci o tom nevie nikto. Má 164/47, cíti sa,, normálna,,-aj keď všetci vidia, že je chudunká.Že je to málo?Navyše viem, že zvracia,niekedy aj viackrát za týždeň, aj sa občas preje.. Vraj je to, ale lepšie ako kedysi-aj keď ju to mrzí...Čo vy na to? Je na tom moc zle-odhadom?

viva viva

rtadšej s tým skočí čím skôr pokiaľ nie je neskoro...na tvojom mieste by so navštívila psychológa ale sa minimálne poraď s obvodným lekárom a povedz mu otvorene o svojom probléme......bulímia je veľmi vážna záležitosť a ak to nepodchytíš včas, tak to naozaj prestaneš mať pod kontrolou

nelly15

určite problém máš a nie lahký...určite si potraviny rozplánuj aj chrumky všetko čo lúbiš,ja to tak robím a skoncovala som tak s bulimiou,začiatky su ťažké,aj mne sa nedarilo

jojo19

je to tazke precitnutie ale si chora, cim skor si to uvedomis tym lepsie. Prestan s tym a ak sa Ti neda vyhladaj odbornu pomoc si na ceste do pekla. Viem o com hovorim... znicis si cely zivot ver mi!