Problémy s rodičmi

Príspevok v téme: Problémy s rodičmi
erika7789

zdravim....prosim vas rodicov o pomoc....mam cca 50 rocnych rodicov.ja mam 21 viem viem je to vek uz normalny ale mna doma stale povazuju akoby som mala 15....sex je u nas zakazana tema a o ostatnych veciach ani nehovorim....mam vsak taky problem ze matka sa dozvedela ze spavam s priatelom....ma hrozny sok....neviem co mam s nou robit neviete dake rady ako jej vysvetlit normalne? u nas take ze som dospela neplati takze to mi tu nepiste prosim.neviem chova sa tak ze ju nechapem uplne odmieta sa so mnou o akomkolvek probleme bavit vzdy je presvedcena o jej pravde....dakujem:(

zuzka*

pre eriku7789 - mala by si dať rodičom najavo, že mať sex s piateľom je tvoje dospelácke rozhodnutie a že máte chraneny sex a ste zodpovedný ak by sa náhodou niečo stalo. možno sa s tým poznaním potrebuje len vyrovnať, ale ak sa viete len hádať, tak radšej sa s ňou nerozprávaj a počkaj kým jej všetko prejde hlavou.

zuzka*

myslím, že v minulosti ľudia mali sex už aj pred manželstvom a to v skorom veku. Veď moja babka sa vydávala v 17 a hneď po svadbe otehotnela. dedo bol od nej o 8 rokov starší. a nám mladým idú rozprávať, že 21 je skoro? určite aj v minulosti sexovali ľudia pred svadbou, ale vtedy to bolo tabu a nehovorilo sa o tom a keď nejaká náhodou otehotnela tak rýchlo urobili svadbu. veď si len vypočujte ľudové piesne.dnes sa o sexe hovorí viacej a samozrejme aj o ochrane a následkoch nechráneneho sexu. samozrejme aj rodičia by mali čo to o sexe a dospievaní rozumne vysvetliť svojim deťom a nečudovať sa potom, že ich 21 ročná dcéra už mala sex.

alicakl

No neviem Silver v akej dobe si vyrastala ty,ale ja keď som chodila za babkou,kým ešte žila,rozprávala nám ako chodili s dedom potajme "špásovať" do stodoly.A tiež mám rodičov ktorým je medzi 55-60 rokov a určite nemali ani oni,ani iní ich vrstovníci sex až po svadbe.To je myslím menšia rarita ako mať niekoľko sexuálnych partnerov naraz v dnešnej dobe.Myslím,že by si mala menej pozerať dnešné filmy.Určite dnes mladí nežijú až tak zvrhlo ako si o nich myslíte len za to, že viac o tom rozprávajú.

silver

ne ne : ) myslela som, ze dnesny mladi maju aj dvoch alebo troch partnerov s ktorymi sexualne ziju(okrem vynimiek samozrejme, niekto ma aj 20-30 a niekto ma len jedneho sexualneho partnera cely zivot), predtym ako uzavru manzelstvo. To som myslela : )

silver

problem je asi v tom, ze nasi rodicia sexovali len ked uzavreli manzelstvo a sex povazovali len na rozmnozovanie. Mat 2-3 priatelov a spavat snimi to sa pred 25-rokmi nevidelo. Nemozte od nich cakat, ze sa zrazu zmenia a zacnu to akceptovat. Chapu veci inak ako terajsie cca 20 rocne decka. Narodili sa do inej doby....Zalezi len od rodicov, ci sa prisposobia. Len si zoberte iny priklad, 50-rocny a vyssie sa uz tachsie ztotoznuju aj s modernou technikou, ako su mobili, pocitace, DVD prehravace, to vsetko je pre nich spanielska dedina, tak isto ako novodoby vztah ku sexualnej vychove. Ak to s vami nechcu riesit tak si jednoducho musite baby pomoct same...

nathalka

suhlasim s alicakl, ja mam tiez 21, tiez spavam so svojim priatelom, a vonkoncom si nemyslim, ze tento vek je nejak skoro.. presne ako napisala alicakl, ved v tej \"vasej\" dobe v 20,21 rokoch sa zeny vydavali a mali deti.tak nie je o com.. a ja sa s mamou tiez velmi o sukromi, o mne nerozpravam.ked som este nepracovala a dostala som zapal atd..chcela som ist ku gyn.aby mi pomohla (sak sa to nedalo vydrzat) poprosila som mamu, ci mi nepozicia peniaze, povedala som co je vo veci a ona na mna vyletela, ze no urcite, ze chcem si ist dat predpisat antiku, ze neh zabudnem..nechapala som z toho..odvtedy som s nou uz nic radsej neriesila. teraz aj vie, ze spavam s priatelom, ale nebavime sa vobec o takychto temach.u mna je problem aj to ze teraz aj studujem, aj pracujem-od rodicov vobec peniaze nepytam, chcem si zit podla svojho, aj tak ma obmedzuju s tym kedy mam byt doma, vyvolavaju atd..rozumiem, ze sa boja, ale vzdy poviem s kym a kam idem, aj tak je to na nic, argumenty, ani hadky, nic nie je dobre, uz ma aj tie hadky unavuju, tak sa vacsinou podvolim.. :( myslim, ze nie je take hrozne chciet svoju slobodu...